تیمی در کاخ سفید مامور حفاظت ترامپ از کرونا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

به نوشته روزنامه نیویورک پوست در سایت خود در روز گذشته 6 مارس، چندین روز است که متصدیان محافظت از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا در برابر خطرات گوناگون، جلساتی را در كاخ سفید برگزار كردند تا در مورد چگونگی دور نگاه داشتن ترامپ از ویروس کرونا، بحث و تبادل نظر کنند، بخصوص بعد از اخبار مربوط به تلفات کرونا درآمریکا که بالغ بر مرگ 15 نفر از مجموع 228 مبتلا به ویروس شده است.

این در حالی است که سنا پنجشنبه گذشته، بودجه 8 میلیارد و 700 میلیون دلاری را برای مقابله با این ویروس مرگبار، تصویب کرد.

تیمی به سرپرستی تونی اورانتو معاون رئیس ستاد عملیات در کاخ سفید، وظیفه انجام اقدامات لازم برای محافظت از ترامپ و دستیاران اصلی وی در برابر خطر ویروس کرونا را بر عهده گرفته است تا طریق تدابیر سخت‌گیرانه را از 21 فوریه با همراهی سرویس مخفی مسئول محافظت از رئیس جمهوری، آغاز کند به طوری که از کسانی که وارد کاخ سفید می‌شوند، می خواهد کشورهایی را که طی 30 روز گذشته، قبل از آمدن به کاخ سفید به آنها سفر داشتند را مشخص سازند.

به گزارش العربیه نت، به نقل از سایت این روزنامه مراکزی برای استرلیزه کردن دستی بازدید کنندگان در بخش غربی کاخ سفید، ایجاد شده که درجه حرارت بدن آنها را اندازه گیری کرده و ممکن است در صورت وخیم تر شدن شرایط، اجازه تردد در کاخ سفید را نیز ندهند.

در این رابطه تیمی تشکیل شده که در آن دکتر آنتونی فوجی نیز حضور دارد که به همراه ترامپ در فیلم ضمیمه شده در سایت روزنامه دیده می شود. «سرویس سری»، یکان محافظت از رئیس جمهوری با تیم پزشکی کاخ سفید همکاری داشته و داده ها را بررسی کرده و پیگیری افرادی را که به کشورهای کانون شیوع ویروس سفر داشتند را پیگیری و همچنین پروتکل های بازدید از خانه ریاست جمهوری را بررسی و در صورت لزوم، مطابق با داده های تازه، مورد تجدید نظر قرار می دهند، به طوری که خبرنگاران فاقد کارت تردد در کاخ سفید، می بایست اطلاعات مربوط به سفر های خارجی خود ظرف 30 روز گذشته را ارائه دهند.

گفتنی است که دولت امریکا در ژانویه گذشته، جلوی ورود اتباع خارجی را گرفت که ظرف 14 روز گذشته، قبل از سفر به آمریکا، راهی چین شده بودند. این تدابیر در هفته گذشته، سختگیرانه تر شد و شامل کشورهای ایران، ایتالیا و کره جنوبی نیزگردید.

ترامپ در 27 فوریه، در کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید و در حضور مایک پنس معاون وی و الکس عازار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی لبنان، از اهیمت تهدید مربوط به شیوع کرونا در آمریکا کاست و توضیح داد که «به لطف اقدامات ما ، خطر ابتلاء مردم آمریكا به این ویروس، بسیار پائین است.»

سخنان ترامپ در جریان گردهمایی انتخاباتی طرفدارانش در ایالت کارولینای جنوبی در کاستن از خطر کرونا و مقایسه خطر آن با بیماری موسمی انفلونزا، جنجال برانگیز شد، چرا وی تاکید داشت که این بزرگنمایی در مورد کرونا، « اقدامی مسخره» است اما وی پس از افزایش شمار موارد ابتلاء و مرگ و میر در میان آمریکایی ها و توضیحات دکتر دکتر فوجی درمورد خطرات کرونا، لحن خود را عوض کرد و به خطرناک بودن حقیقی ویروس کرونا، اذعان نمود؛ بویژه که دکتر فوجی، پروفسور سرشناسی در عرصه ویروس ها به شمار می آید و مدیر انستیتوی ملی بیماری‌های عفونی در ایالات متحده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size