تعداد مبتلايان به ویروس کرونا در افغانستان به چهار نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان شنبه 7 مارس تایید کرد، افراد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور به چهار نفر رسید.

وحیدالله مایار، به روزنامه «هشت صبح» گفت، 36 مورد مشکوک به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته در لابراتوار مرکزی وزارت بهداشت افغانستان فرستاده شد که سه مورد آن مثبت و 33 مورد آن منفی گزارش شد.

مایار علاوه کرد، این چهار نفر مبتلا به ویروس کرونا در بخش مخصوص تحت تداوی قرار دارند. وی اضافه کرد، تا کنون 119 مورد مشکوک به ویروس کرونا در افغانستان ثبت شده است.

از سوی دیگر، فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه(بهداشت) افغانستان پنج شنبه 5 مارس در نشست خبری در کابل از شهروندان شان خواست در مراسم سال نو خورشیدی اشتراک نکنند و تا کنون بیش از 50 هزار افغان از ایران برگشته‌اند و تمام شان مورد بررسی بهداشتی قرار گرفته‌اند.

به گزارش منابع خبری، فیروز اضافه کرد، به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران و برگشت هزاران افغان از آن کشور باعث شده که کشورش در سطح بلند خطر قرار بگیرد.

او از شهروندان شان خواست، به خاطر حفاظت از سلامتی خود شان، خانواده شان و مردم شان در مراسم سال جدید خورشیدی اشتراک نکنند.

فیروز علاوه کرد، برای بررسی هر مورد مشکوک به ویروس کرونا 1600 دالر امریکایی مصرف می شود و نمونه موارد مشکوک در کشور هالند نیز فرستاده شده است که نتایج آن با نتایج لابراتوار مرکزی در کابل یکی است.

قابل ذکر است که گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران باعث نگرانی شدید در افغانستان شده است و آغاز مکاتب و دانشگاه ها در ولایت هرات به تعویق افتاده است.

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان برای جلوگیری از ویروس کرونا 25 میلیون دالر امریکایی اختصاص داد و مردم اش را بمنظور جلوگیری از این ویروس به بسیج ملی فراخواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید