درگذشت مشاور سابق وزیرخارجه ایران بر اثر ابتلا به کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری ایران شامگاه پنجشنبه 5 مارس 2020 از درگذشت حسین شیخ‌الاسلام مشاور سابق وزارت امور خارجه ایران خبر دادند.

شیخ الاسلام یکی از چهره‌های معروف در جمهوری اسلامی است او با دانشجویان «پیرو خط امام» در اشغال سفارتخانه آمریکا شرکت کرده بود. شیخ الاسلام همچنین قبل از مرگ خود معاونت امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را برعهده داشت.

منابع خبری ایران هفته گذشته از بستری شدن شیخ الاسلام در در بیمارستان «مسیح دانشوری» یکی از بیمارستان‌های معروف تهران خبر داده بودند.

آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ایران تا 4 مارس به 2 هزار و 922 نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به 92 نفر رسیده است.

همچنین 522 نفر از مبتلایان بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند. طی این مدت شماری از مقامات ایران از جمله 23 تن از نمایندگان مجلس ایران به بیماری کرونا مبتلا شدند.

به گفته منابع رسانه‌ای ایران، حسین شیخ الاسلامی یکی از دیپلمات سابق ایران و از اشغال‌کنندگان سفارت آمریکا در اوایل انقلاب اسلامی سال 1979 بود. او از دیپلمات‌های نسل اول جمهوری اسلامی ایران بود. در اوایل دهه هشتاد شیخ الاسلامی در سن 29 سالگی به معاونت سیاسی وزارت امور خارجه منصوب شد . در مجلس هفتم نماینده تهران بود و مدتی نیز به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه تعیین شده بود.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که در 24 ساعت اخیر 2223 نفر در سراسر جهان مبتلا به کرونا شده اند. این ویروس همچنین به کشورهای جدیدی سرایت کرده است. شمار بیشتری نیز براثر این ویروس جان باخته‌اند.

سازمان بهداشت جهانی در گزارش روز 5 مارس خود اعلام کرد که تعداد کل مبتلایان در سراسر جهان به 93090 افزایش پیدا کرده است. چین به عنوان کانون ویروس بیشترین مبتلا را دارد. تعداد 80422 مبتلا در چین هستند و 12688 نفر هم سهم دیگر نقاط جهان هستند. بعد از چین، کره جنوبی و ایران بیشترین تعداد مبتلا را در جهان دارند و تعداد جانباختگان در این دو کشور از مرز 100 نفر گذشته است و هزاران نفر هم مبتلا شده اند. 3012 نفر جان باختند و بیش از 52 هزار نفر نیز درمان شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید