وضعیت تاریک واتساپ را اینگونه فعال کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

واتساپ، محبوب‌ترین پیام‌رسان جهان برای کاهش خستگی چشمان کاربران در ساعات شب استفاده از وضعیت تاریک را ممکن کرد. پیش از واتساپ، برنامه‌های پیام رسان دیگری مانند فیس‌بوک مسنجر نیز این امکان را به کاربران داده بودند.

واتساپ هم در ماه‌های گذشته این امکان را به صورت آزمایشی برای برخی کاربران فعال کرده بود ولی اکنون این سرویس در اختیار همه کاربران این پیام‌رسان که گفته می‌شود، بیش از 1.5 میلیارد نفر باشند، قرار گرفت.

Advertisement

هدف اصلی از فعال کردن این امکان کاهش نور صفحه تلفن‌های همراه است تا هم چشم‌های کاربران را در فضای تاریک کمتر خسته کند و هم با کاهش مصرف انرژی، طول عمر باتری تلفن همراه را افزایش دهد.

سخنگوی واتساپ گفت این شرکت در تحقیقاتش به این نتیجه رسیده که ترکیب رنگ سیاه و سفید می‌تواند خستگی چشم کاربران را در پی داشته باشد و از این رو واتساپ ترکیب رنگی با شفافیت و تابش کمتر در نظر گرفته است.

اگر شما از نسخه سیستم عامل iOS 13 و یا Android 10 استفاده می‌کنید، می‌توانید از طریق تنظیمات سیستم عامل، وضعیت تاریک واتساپ را فعال کنید، اما اگر از نسخه‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنید می‌توانید به ترتیب به Settings، Chats، Theme و Dark رفته و وضعیت تاریک را فعال کنید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم