فلاحت‌پیشه: شیوع کرونا در ایران یک حمله بیوتروریسمی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفته است که شیوع کرونا حمله «بیوتروریستی» در ایران و چین است.

این مقام ایرانی همچنین گفته است که اگر تحریم‌ها نبود ایران می‌توانست راحت‌تر با «کرونا» بجنگد.

Advertisement

به گزارش خبرگزاری ایسنا، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در واکنش به اظهارات اخیر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا مبنی بر کمک به ایران برای مقابله با «کرونا» گفت: «ترامپ و پومپئو درباره کرونا دروغ می‌گویند کرونا عامل بیماری عادی نیست بلکه بیوتروریسمی است که در کشورهای ایران و چین توزیع شده است که در قبال کشورهای ایران و چین ترویج شد و نباید این موضوع را نادیده گرفت. لازم است مقابله با بیوتروریسم از حوزه پدافند غیرعامل خارج شود و به صورت جداگانه باشد.

او افزود: «از امروز تا سال 2030 دنیا با انواع مختلف بیوتروریسم مواجه خواهد شد باید سازمانی مستقل با اختیارات ویژه شکل بگیرد و ما همچون پدافند موشکی، پدافند بیوتروریسم داشته باشیم.

فلاحت پیشه گفته است که دونالد ترامپ و پومپئو از آنچه که بر سر مردم ایران آمده است خوشحال هستند.

عضو کمیسون امنیت ملی و یبایت خارجی مجلس اظهار داشت: «آمریکایی‌ها نه تنها کمکی به ما نمی‌کنند که بیشترین تلاش را برای تحریم‌ها در حوزه دارویی به کار گرفتند. جمهوری اسلامی ایران برای تامین سه درصد از داروهای کشور به واردات نیاز دارد که بعد از تحریم‌های اخیر کشور دچار گرفتاری شد. اگر دونالد ترامپ و پومپئو راست می‌گویند و نگران گسترش کرونا در ایران هستند تحریم‌ها را بردارد».

این در حالی است که مقامات آمریکایی بارها تاکید کردند که ایران از تحریم مواد دارویی معاف است و تحریم‌ها هیچگاه شامل داروها و مسائیل ضروری بهداشتی و پزشکی نیست. مقامات آمریکا از جمله پومپیو بارها تاکید کرده که ایالات متحده داروها را جز تحریم‌ها قرار نداده و مقامات ایران در این باره دروغ می گویند.

فلاحت پیشه در این گفت و گوی خود با ایسنا گفت:«ایران کشوری بود که در بیماری‌های اپیدمی مختلف در پاکستان، افغانستان و عراق کمک کرد؛ به نظر می‌رسد موج آینده گسترش کرونا از این کشورها باشد که اگر دونالد ترامپ و پامپئو راست می‌گویند تحریم‌ها را بردارند تا از شیوع کرونا در منطقه جلوگیری شود. البته که ترامپ تنها به دنبال گرفتن یکسری ژست‌های سیاسی است وگرنه نمی‌گفت اگر ایران درخواست کمک کند آمریکا آمادگی کمک دارد».

این درحالی است که بسیاری از کارشناسان داخلی و خارجی دلیل انتشار گسترده کرونا در ایران را در برخورد امنیتی نظام با این پدیده دانسته‌اند
منتقدان جمهوری اسلامی می‌گویند: رژیم تهران با پنهانکاری از انتشار این ویروس به دنبال شرکت مردم در انتخابات برای گرفتن مشروعیت پس از سرکوب تظاهرات ماه نوامبر بود.

در تظاهرات ماه نوامبر بیش از 1500 نفر با شلیک مستقیم گلوله نیروهای امنیتی کشته شدند.

منابع بهداشت جهانی می‌گویند، ایران در رتبه دومین بستر انتشار ویروس کرونا پس از چین را از آن خود کرده است .

منابع خبری ایران روز پنجشنبه 5 مارس اعلام کردند که بر اساس آخرین آمار اعلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور 3513 نفر است که 107 نفر از این تعداد جان خود را از دست داده‌اند و 739 نفر نیز بهبود یافته و از مراکز درمانی مرخص شده‌اند.

فلاحت‌پیشه در پایان گفت: «درخواست ما از جامعه جهانی پایان تحریم‌های ظالمانه علیه ایران است که اگر این تحریم‌ها نبود ایران راحت‌تر می‌توانست با کرونا بجنگد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم