اصابت مجدد چندین راکت کاتیوشا به اطراف سفارت آمریکا در بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع پلیس عراق شامگاه پنجشنبه 5 مارس 2020 از اصابت مجدد چندین راکت کاتیوشا به اطراف سفارت آمریکا در منطقه سبز شدیدا حفاظت شده بغداد خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز منابع پلیس عراق گفتند که یکی از 2 راکت شلیک شده نیز به نزدیکی ورودی منطقه سبز و دیگری در نزدیکی سفارت ترکیه در بغداد اصابت کرده‌اند.

شایان ذکر است این اولین باری نیست که منطقه سبز بغداد و اطراف سفارت آمریکا هدف حملات موشکی و راکتی قرار میگیرند. آخرین بار آن در 16ماه ژانویه گذشته بوده و پیش از آن 3 راکت کاتیوشا در 20 ژانویه گذشته به این مناطق اصابت کرده و در 8 ژانویه نیز راکتهای مشابهی به بخشهای مختلف بغداد پایتخت عراق اصابت کرده‌اند.

حملات موشکی و راکتی به بخش‌های مختلف بغداد در حالی است که تنش‌های میان ایالات متحده آمریکا و گروه های شبه نظامی مورد حمایت ایران در عراق و به ویژه در پی کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران و به همراه او ابو مهدی المهندس معاون رئيس حشد الشعبی در حمله پهپاد آمریکایی در 3 ژانویه گذشته اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد، بالا گرفته است.

در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی ایران بامداد 8 ژانویه موشک‌هایی بالستیک را به سوی دو پایگاه نظامی عین الاسد و اربیل که محل استقرار 5200 تن از نیروهای آمریکایی حاضر در عراق است، پرتاب کرد.

در حملات موشکی ایران به پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق، هیچکدام از سربازان آمریکایی زخمی نشدند، وزارت دفاع آمریکا اما اعلام کرد که 109 تن از سربازان آمریکایی از امواج ناشی از انفجار آسیب دیده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید