آمریکا خواستار همکاری فوری ایران با آژانش بین‌المللی انرژی اتمی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه پنجشنبه 5 مارس 2020 از رژیم ایران خواست فورا با آژانس بینالمللی انرژی اتمی همکاری کند.

به گزارش خبرگزاری‌ها وزارت خارجه آمریکا ضمن نگران کننده خواندن گزارش‌های اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران، افزود که واشینگتن همواره به ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای متعهد خواهد ماند.

وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که هر گونه توافق جدید هسته‌ای با ایران باید بر برنامه‌ای دقیق برای تحقیق و نظارت مبتنی باشد، و جامعه بین‌المللی باید به وضوح و به طور یک‌صدا با ایران سخن بگوید.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریكا، پنجشنبه از همه كشورها خواست كه ایران را به خاطر زیر پا گذاشتن تعهداتش به موجب توافق‌های هسته‌ای، مورد بازخواست قرار دهند.

پمپئو در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: عدم گزارش ایران درباره مواد هسته‌ای، نقض آشکار توافق منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای است.

از سویی ایران نیز پنجشنبه، بر تصمیم خود مبنی بر ممانعت از ورود بازرسان سازمان ملل به سایت‌های مورد نظرشان برای بازرسی به هدف پاسخ‌دهی به پرسش‌های مربوط به فعالیت‌های قبلی، اصرار ورزید و گفت كه دلیل بازرسی براساس باصطلاح؛ «اطلاعات ساختگی» است که توسط سرویس اطلاعاتی اسرائیل، ساخته و پرداخته شده است.

پمپئو از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تا برای تجدید تحریم بین‌المللی تسلیحاتی اعمال شده علیه ایران، تلاش کند. وی در عین حال، از تهران خواست تا با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، همکاری کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید