فرمانده سپاه پاسداران ایران: شاید کرونا محصول تهاجم بیولوژیکی آمریکا باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سردار حسین سلامی، روز پنجشنبه 5 مارس 2020 طی سخنانی که در مراسم تودیع و معارفه سرداران سپاه در استان کرمان ایراد می کرد، با اشاره به شیوع کرونا در ایران گفت، امروز کشور درگیر یک «نبرد بیولوژیک» است، اما همه باید بدانند که کشور با ثبات و استواری نیز این مهم را طی کرده و سال را پایان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، سردار سلامی گفت:«امروز هم حتی در مبارزه با این ویروس که ممکن است محصول تهاجم بیولوژیکی آمریکا باشد که در ابتدا به چین و سپس به ایران و سایر نقاط دنیا شیوع پیدا کرده، پیروز خواهیم شد و آمریکا بداند که اگر این کار را انجام داده به اهلش بر خواهد گشت و اگر هم کار آمریکا نباشد باز این ویروس مهار خواهد شد».

فرمانده سپاه افزود:«ما یاد گرفتیم که انقلاب را باید با تغییر الگو‌های رفتارمان با مردم و بهبود آن، پیش‌ببریم. ما خیلی از مشکلات را پشت سر گذاشتیم، اما هنوز دشمن روی فشار اقتصادی و عملیات روانی تاکید دارد و از هر فرصتی برای اتصال این دو موضوع استفاده می‌کند تا فشار را بر مردم سخت‌تر کند».

این درحالی است که بسیاری از کارشناسان داخلی و خارجی دلیل انتشار گسترده کرونا در ایران را برخورد امنیتی نظام با این پدیده دانسته‌اند
منتقدان جمهوری اسلامی می‌گویند: رژیم تهران با پنهانکاری از انتشار ویروس به دنبال شرکت مردم در انتخابات برای گرفتن مشروعیت پس از سرکوب تظاهرات ماه نوامبر بود.

در تظاهرات ماه نوامبر بیش از 1500 نفر با شلیک مستقیم گلوله نیروهای امنیتی کشته شدند.

منابع بهداشت جهانی می‌گویند، ایران در رتبه دومین بستر انتشار ویروس کرونا پس از چین را از آن خود کرده است .

منابع خبری ایران روز پنجشنبه 5 مارس اعلام کردند که بر اساس آخرین آمار اعلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور 3513 نفر است که 107 نفر از این تعداد جان خود را از دست داده‌اند و 739 نفر نیز بهبود یافته و از مراکز درمانی مرخص شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید