آمریکا تحریم‌های اقتصادی سودان را لغو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

رئیس بانک مرکزی سودان روز چهارشنبه 4 مارس 2020 اعلام کرد، بر اساس نامه‌ای که از سوی دفتر تحریم‌های وزارت خارجه آمریکا دریافت کرده، تمامی انواع تحریم‌های اقتصادی اعمال شده علیه خرطوم برداشته شده است.

تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه سودان به موجب دو فرمان اجرایی به شماره‌های 13067 و 13412 که در 12 اکتبر 2017 صادر شده‌اند، اعمال می‌‌شود.

رئیس بانک مرکزی سودان افزود: «بر اساس این دو فرمان اجرایی، تحریم ها علیه 157 مؤسسه و نهاد سودانی برداشته شده و تنها تحریم های اعمال شده بر اشخاص و مؤسسه‌های مرتبط با وقایع دارفور باقی مانده است.

این نامه البته ارتباطی با مسأله حواله‌های بانکی ندارد و 157 مؤسسه سودانی از این تصمیم دولت آمریکا متنفع خواهند شد.

در همین راستا بانک مرکزی سودان اقدام به انجام مکاتباتی با بانک‌های سودان، خبرنگاران و همچنین از برخی بانک‌های مرکزی در کشورهای عربی کرده و از آنها خواست تا در خدمت به منافع مشترک روابط مبادلات بانکی را احیا کنند.

شایان ذکر است وزیر دارایی سودان ماه گذشته در گفتگویی اختصاصی با «العربیه» گفته بود «تحول در گفت‌وگوی درون جامعه‌ای در سودان به سمتی پیش می‌رود تا به صیغه و برنامه‌ای دست یافته و از این طریق بتواند درباره بدهی‌های خارجی با موسسات بین‌المللی به رایزنی بپردازد».
وزیر دارایی سودان همچنین بر اهمیت رهایی کشورش از فشار تحریم‌ها و کسب حمایت‌ها و کمک‌های سازمان‌های بین‌المللی تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید