آخرین آمار از شیوع کرونا در ایران...3513 مبتلا و107 نفر فوت شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری ایران روز پنجشنبه 5 مارس اعلام کردند که بر اساس آخرین آمار اعلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور 3513 نفر است که 107 نفر از این تعداد جان خود را از دست داده‌اند و 739 نفر نیز بهبود یافته و از مراکز درمانی مرخص شده‌اند.

به گفته «احمدرضا بهره‌مند» عضو هیئت علمی انستیتو پاستور، انتقال ویروس از فرد بهبود یافته به دیگران در صورتی که عطسه و سرفه نداشته باشد، حتی اگر ویروس همچنان در بدن فرد باشد، بسیار کم است.

به گزارش ایلنا، بهرمندگفت: «تنها راه تشخیص قطعی کووید 19 را انجام تست ژنتیک می‌داند و معتقد است؛ وقتی میزان اکسیژن موجود در خون فردی از حد مشخص پایین‌تر نباشد به معنای عدم ابتلای آن فرد نیست و از طرفی می‌گوید؛ ۸۰ درصد افراد ممکن است، بدون دارا بودن علائم حاد به کرونا مبتلا شوند و بهبود پیدا کنند».

این در حالی است که برخی از نمایندگان مجلس ایران نسبت به عملکرد دولت در برابر این بیماری انتقاد کرده و بر ضرورت قرنطینه کردن قم و مشهد تاکید کردند.

عبدالکریم حسین‌زاده، نماینده نقده و اشنویه در مجلس ایران گفته :«تلنبار شدن اجساد در قم و درماندگی مردم رشت گواه ناكارآمدی‌های صورت گرفته در اين اطلاع‌رسانی و هشدار به موقع كرونا ست».

این در حالی است که مقامات ارشد ایران از جمله رهبر و رئیس جمهوری اطلاع‌رسانی در خصوص کرونا را شفاف خوانده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید