«بندر الدوحه» کویت برای ممانعت از تماس با کشتی‌های ایرانی بسته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با افزایش نگرانی‌ها از خطر انتشار ویروس جدید کرونا، کویت روز سه‌شنبه 3 مارس 2020 اعلام کرد که بندر «الدوحه» خود را به منظور اجتناب از هر گونه تماس با خدمه کشتی‌های ایرانی بسته است.

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت (کونا) شیخ یوسف عبدالله الناصر الصباح مدیرکل مؤسسه بنادر کویت ضمن تاکید اینکه «امنیت کویت و سلامت مردمش خطر قرمز است»، گفت ، بندر «الدوحه» این کشور به منظور اجتناب از هر گونه تماسی با خدمه کشتی‌های ایرانی بسته شده است.

این مقام کویتی درباره تصمیم کشورش در این خصوص گفت، بسته شدن بندر الدوحه به این دلیل انجام شده که «ایران به عنوان یکی از کشورهای کرونا زده شناخته شده است».

او گفت، در همین راستا به تمامی شرکت‌های داخلی و نمایندگان محلی ابلاغ شد و از آنها درباره ضروت عدم مبتلا بودن خدمه کشتی‌ها به ویروس کرونا تعهد گرفته شد.

شایان ذکر است وزارت بهداشت کویت روز دوشنبه از تشخیص 10 مورد جدید ابتلای به ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

بثینه المضف معاون وزیر بهداشت کویت ضمن اعلام اینکه همه 10 مورد جدید ابتلای به ویروس کرونا تشخیص داده شده نیز از ایران به کویت وارد شده‌اند گفت، با این وجود تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کویت به 56 تن افزایش یافته است.
وزارت بهداشت کویت گفته است، تمامی مسافرانی که از مبدأهای مصر و سوریه به کویت وارد می‌شوند مورد معاینه قرار می‌گیرند.

همچنین کویت تمامی موارد مبتلای به کرونا که از مبدا ایران به این کشور وارد شده‌اند را در اقدامی پیشگیرانه قرنطینه کرده است.

دولت کویت همچنین تحصیل در تمامی مدارس، کالج‌های دولتی و خصوصی و دانشگاه‌ها را از یکم مارس و به مدت 2 هفته تعطیل اعلام کرده است.

همزمان با تشخیص اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایران و به ویژه در شهر قم دولت کویت تمامی پروازها به مقصد ایران و از ایران را بنا به توصیه وزارت بهداشت این کشور متوقف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید