وزارت دفاع افغانستان: هفت سرباز ارتش در حمله طالبان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان چهارشنبه 4 مارس تایید کرد، در نتیجه حمله طالبان در ولایت کندز این کشور هفت سرباز ارتش کشته شدند.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای نوشت، جنگجویان طالبان در ساحه «تلوکه» در مرکز ولایت کندز بالای پاسگاه های امنیتی حمله کردند.

براساس این خبرنامه، این حمله طالبان با واکنش شدید نیروهای امنیتی افغان روبرو شد که در نتیجه 10 جنگجویان طالبان کشته شدند.

در همین حال، شبکه طلوع نیوز به نقل از مقام های امنیتی افغان گزارش داد، در نتیحه حمله طالبان در ولایت کندز 16 سرباز ارتش کشته شدند و 10 سرباز دیگر به اسارت طالبان درآمدند.

قابل ذکر است که ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان دوشنبه 2 مارس به خبرگزاری فرانسه گفت، دورۀ کاهش خشونت پایان یافت و عملیات این گروه علیه نیروهای امنیتی افغان از سر گرفته شد.

مجاهد اضافه کرد، جنگجویان طالبان بالای نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان حمله نمی کنند، اما علیه نیروهای امنیتی دولت افغانستان حمله می کنند.

از سوی دیگر، وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد طالبان سه شنبه 3 مارس، 33 عملیات «تروریستی» را در 16 ولایت کشور انجام دادند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در صفحه رسمی توییترش نوشت، در این حملات شش غیرنظامی کشته و 14 تن دیگر زخمی شدند.

وی ادامه داد، نیروهای امنیتی افغان در این مورد پاسخ دادند که در نتیجه هشت جنگجوی طالبان کشته و 15 طالب دیگر دستگیر شدند.

این رویداد در شرایطی رخ داده که توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان به تاریخ 29 فوریه 2020 در دوحه قطر امضا شد. امریکا، ناتو و سازمان ملل از طالبان خواسته که به تعهدات شان پابند باشند و سطح خشونت را کاهش دهند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید