سناتورجمهوری‌خواه: رژیم ایران دروغ می‌گوید و به فعالیت اتمی ادامه می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با انتشار گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر احتمال وجود برخی تاسیسات هسته و فعالیت مخفی توسط جمهوری اسلامی ایران و عدم دسترسی بازرسان به مجوز ورد به برخی از تاسیسات برای عملیات تفتیش و بازرسی، تام کاتن یکی از سناتورهای جمهوری‌خواه مخالف برجام گفت، رژیم ایران دروغ می‌گوید و همچنان به فعالیت‌های هسته‌ای خود ادامه می‌دهد.

تام در حساب توییتر خود گفت: «من از گزارش آژانس متعجب نیستم چرا؟ چون طبیعی است که رژیم ایران دروغ می‌گوید و مخفیانه روی برنامه هسته‌ای خود کار می کند. ما می دانستیم که این اتفاق خواهد افتاد.»

او ادامه داد: «در ماه دسامبر به رافائل گروسی، مدیر آژانس بین المللی انرژی اتمی، نوشتم و از او خواستم تحقیقات خود را در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران تقویت کند. من خوشحال هستم که او رویکرد سخت‌تری اتخاذ کرده است».

تام کاتن اضافه کرد: «ایالات متحده باید بلافاصله تحریم‌های بین المللی شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران را برگرداند».

آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه شنبه در گزارشی بار دیگر زنگ خطر را به صدا در آورده و درباره برنامه هسته ای ایران هشدار داد .

این آژانس از ایران خواسته است تا در زمینه فعالیت‌های اتمی مخفیانه خود که در برخی تاسیسات خارج از لیست توافق برای تفتیش قرار دارند، «شفاف سازی» کند.

رافائل ماریانو گروسی مدیرکل آژانس روز سه شنبه به خبرگزاری فرانسه گفت، برای ورود به برخی تاسیسات اتمی ایران هنوز مجوز ندارد لذا این تاسیسات تفتیش نشده اند و معلوم نیست در آنها فعالیت اتمی مخفیانه انجام می‌گیرد یا نه .

او گفت: ایران باید تصمیم بگیرد كه به طور شفاف‌تر با آژانس همکاری كند تا اطلاعات لازم در دسترس این آژانس قرار بگیرد.

مدیر آژانس بین المللی انرژی اتمی به آثار اورانیم تولید شده در ایران که در نوامبر 2019 در اطراف تهران یافت شد، نیز اشاره کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید