زن افغان برنده جایزه «زنان شجاع» وزارت خارجه امریکا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه امریکا فهرست 12 زن که امسال برنده جایزه زنان شجاع شده‌اند را اعلام کرد که یک زن افغان نیز شامل این فهرست است. قرار است مراسم اهدای این جایزه چهارشنبه 4 مارس در مقر وزارت خارجه امریکا برگزار شود.

ظریفه غفاری، شهردار میدان‌شهر، مرکز ولایت میدان ‌وردک در جنوب افغانستان یکی از زنان است که برنده این جایزه بین‌المللی شناخته شده است.

در کنار ظریفه غفاری، زنانی از آذربایجان، ارمنستان، بولیویا، قزاقستان، مالیزیا، نیکارگوا، پاکستان، سوریه، یمن، زمیبابوی و بورکینافاسو، نیز برنده امسال جایزه شجاعت وزارت امور خارجه امریکا شناخته شده‌اند.

به گزارش روزنامه «هشت صبح» ظریفه غفاری بانوی افغان 26 سال دارد به عنوان شهردار میدان شهر مرکز ولایت میدان وردک در جنوب افغانستان کار می کند. وی در روزهای اول کارش به عنوان شهردار با جنجال های زیاد روبرو شد.

وزارت خارجه امریکا گفته است زمانی که ظریفه غفاری به عنوان شهردار گماشته شد، گروهی از مردان او را مجبور به فرار دادند، اما وی با وجود تهدیدات به کارش برگشت و علیه باور مردان محافظه کار که معتقد بودند زنان برای رهبری مناسب نیستند مبارزه کرد و باور آنها را اشتباه ثابت کرد.

براساس گزارش ها، ظریفه غفاری 26 سال پیش در شهر کابل متولد شد و اهل ولایت میدان وردک در جنوب افغانستان است. وی دوره مکتب را در ولایت میدان وردک به پایان رساند و مدارک لیسانس(کارشناسی) و فوق لیسانس(کارشناسی ارشد) اش را در رشته اقتصاد از کشور هند به دست آورده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید