روسیه: ترکیه با افزایش شمار نیروهايش در ادلب، قانون بین‌المللی را نقض کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه 4 مارس، با بیان اینکه ترکیه با افزایش شمار نیروهايش در منطقه ادلب، قوانین بین المللی را نقض کرده، تصریح کرد، آنچه که آن را استحکامات «تروریستی» می‌خواند، با نقاط دیده بانی ترکیه در ادلب در خاک سوریه ادغام و یک کاسه شده است.

خبرگزاری روسیه به نقل از سخنگوی وزارت دفاع این کشور گفته است، ترکیه در عمل به تعهدات خود براساس توافق برای ایجاد منطقه خالی از سلاح در ادلب سوریه ناموفق بوده است.

این وزارتخانه اعلام کرد، حملات به پایگاه هوایی این کشور در سوریه به شکل روزانه در آمده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه، روز سه‌شنبه 3 مارس، تأکید کرده بود که در پی حملات موشکی رژیم اسد به مواضعی در ادلب، تنی چند از نیروهای ارتش ترکیه، کشته و زخمی شده‌اند.

به گفته این مرکز، نیروهای رژیم، اوایل روز سه‌شنبه 3 مارس، بمباران شدیدی را علیه مراکز متعلق به نیروهای ترکیه در مجاورت ترنبه (غرب سراقب) و المسطومه، اجرا کردند که منجر به کشته و زخمی شدن عناصری از ارتش ترکیه شد؛ به طوری که یک هلیکوپتر ارتش ترکیه، کشته ها و زخمی ها را به داخل خاک ترکیه منتقل کرد.

این در حالی است که جنگنده‌های روسی، حملات گسترده‌ای را در شرق سراقب در حومه شرقی ادلب، اجرا می کنند و درگیری ها با شدت بسیار در شمال غربی شهرمیان نیروهای رژیم و شبه نظامیان وفادار از یک سو و گروه های برخوردار از پوشش توپخانه ترکیه از سوی دیگر، ادامه دارد.

از سوی دیگر ، بمباران شدید ترکیه علیه مراکزنیروهای رژیم و شبه نظامیان وابسته به آن در سراقب و روستاهای آن روز سه‌شنبه 3 مارس، ادامه داشت. پهپادهای ترکیه همچنین، کاروان نظامی نیروهای رژیم را در منطقه معره‌النعمان هدف قرار داد و گزارش ها حاکی آمار تازه ای از کشته‌ها و زخمی‌هاست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید