روحانی: کاسبان کرونا دنبال سودجویی هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس‌جمهوری ایران با بیان اینکه عده‌ای به عنوان کاسبان کرونا می‌خواهند از این معضل برای سودجویی خودشان استفاده کنند، از احتکار، گرانفروشی و عدم عرضه کالا در هنگام شیوع بیمای کرونا در این کشور خبر داد که باعث به بازی گرفتن جان مردم می‌شود.

بر اساس گزارش خبرگزای ایرنا، چهارشنبه 4 مارس 2020، حسن روحانی در جلسه هیات دولت با انتقاد از عده‌ای که به دنبال سودجویی هستند، آنها را «کاسبان کرونا» خواند و از از احتکار، گرانفروشی و عدم عرضه کالا توسط آنها خبر داد که با جان مردم بازی می‌کنند.

او با انتقاد دوباره از تحریم‌های آمریکا علیه ایران، گفت: «آنهایی که حتی دارو و مواد غذایی را به روی مردم بستند و تحریم کردند، خبیثانه‌ترین اقدام را علیه ملت ایران در این دو سال انجام دادند؛ آنها هم آمدند با یک ماسک دلسوزی ظاهر شدند که ما هم می‌خواهیم به ملت ایران کمک کنیم».

در روزهای اخیر، تلوزیون ایران با پخش گزارشی، از احتکار 5 میلیون ماسک توسط فروشگاه آنلاین «دیجی کالا» خبر داد.

یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در ایران، در این باره به تلوزیون ایران گفت که تعداد ماسک‌ها در انبار دیجی‌کالا 54 هزار عدد بود و این فروشگاه را به «اختفا به قصد گرانفروشی» متهم کرد.

سازمان تعزیرات همچنین گفته پس از کشف ماسک‌ها این فروشگاه آنلاین مدعی شده که این اقلام را برای مشتری ثبت سفارش کرده‌اند.

این سازمان توضیح داد که این ثبت سفارش «غیرقانونی» بود و این شرکت یک بسته 12 عددی ماسک را که حدود 25 هزار تومان قیمت داشته به قیمت 300 هزار تومان فروخته است.

سازمان تعزیرات تاکید کرد که ماسک‌ها به خرده فروش‌ها فروخته شده و در اختیار مصرف کننده قرار نگرفته بود.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش، از صدا و سیما خواست تا در این ایام که مردم خود را در خانه قرنطینه کرده‌اند، برنامه‌های شادتری برای مردم پخش کند.

او با دعوت از برخی متخصصان، از آنها خواست تا لبخند را در فضای مجازی برای مردم به ارمغان بیاورند و مردم را از خستگی روحی بیرون بیاورند.

گفتنی است، طی روزهای اخیر چالش لبخند در اینستاگرام توسط کاربران ایرانی با هدف تقویت روحیه در مقابل اخبار تلخ کرونا، راه‌اندازی شده و مورد استقبال قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید