معاون اول رئیس جمهوری ایران به «کرونا» مبتلا و در خانه‌اش تحت درمان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع خبری روز چهارشنبه 4 مارس اعلام کردند که اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری ایران، که نتیجه تست ابتلایش به بیماری «کرونا» مثبت اعلام شده، تحت درمان قرار گرفته است.

سایت «ایران‌وایر» به نقل از منابع مطلع خود گزارش داد، پس از مشاهده علائم اولیه ابتلای اسحاق جهانگیری به بیماری و مثبت شدن نتیجه تست کرونا، اکنون او تحت نظر یک تیم پزشکی متخصص در خانه خودش قرنطینه و تحت درمان قرار گفته است.

طبق این گزارش یک منبع مطلع در گفت‌وگویی با «ایران‌وایر» گفته است، اسحاق جهانگیری، جمعه عصر و پس از پایان پنجمین جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا در وزارت بهداشت، به منزلش منتقل شده و به همراه خانواده‌اش قرنطینه شده است.

گفته شده که در جلسه این ستاد که به ریاست جهانگیری برگزار شد، وزرای علوم، بهداشت، دفاع، ارتباطات، راه و شهرسازی، آموزش‌و‌پرورش، گردشگری و صنایع دستی و سخنگوی دولت، رئیس سازمان حج و زیارت، رئیس سازمان پدافند غیرعامل، رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح، تعدادی از فرماندهان نظامی و انتظامی شهر تهران و جمعی از مدیران ارشد وزارت بهداشت حضور داشتند.

به گفته منبع مطلع «ایران‌وایر»، در پایان جلسه، جهانگیری دستور داده است به جز چند نفر از جمله وزیر بهداشت، بقیه حاضران جلسه را ترک کنند. بعد از مدتی جهانگیری از همین جلسه چند نفره خارج شده و به منزلش می‌رود و از آن لحظه در قرنطینه و تحت مراقبت است.

طبق این منبع، از شش نفر دیگر از اعضا هیات دولت هم که نشانه‌های ابتلا به کویدو 19 یا کرونا را نشان داده‌اند، تست گرفته شده است اما هنوز مشخص نیست این 6 عضو کابینه هم به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند یا خیر.

این منبع مطلع به ایران‌وایر می‌گوید مقامات برای این‌که بتوانند خبر ابتلای جهانگیر به ویروس کرونا را از افکار عمومی و رسانه‌ها مخفی کنند او را به بیمارستان منتقل نمی‌کنند و یک تیم مجهز پزشکی در خانه جهانگیری مستقر شده است.

به نظر می‌رسد مخفی نگه‌داشتن خبر ابتلای معاون رئیس‌جمهور ایران به ویروس کرونا ناشی از این نگرانی باشد که آگاهی افکار عمومی به این خبر به این باور مردم دامن می‌زند که حکومت ناکارآمدتر و ناتوان‌تر از آن است که بتواند بحران کرونا را مدیریت کند.

طبق منابع رسانه‌ای ایران جهانگیری از روز جمعه یعنی پس از ترک جلسه ستاد مدیریت مبارزه با کرونا در وزارت بهداشت، در جلسات و محافل عمومی دیده نشده است. طبق گزارش او پس از آن جلسه فقط یک‌بار توئیت کرده است.

اسحاق جهانگیری در روز دوشنبه 2 مارس در توئیتی نوشت «با اراده و همبستگی ملی و با اقدامات پیشگیرانه قاطع و عملی» کرونا در ایران مهار شدنی است.

به گزارش ایسنا، جهانگیری در 24 ساعت گذشته همچنین در پیامی مکتوب درگذشت سیامند رحمان رکورد دار وزنه برداری پارالمپیک را تسلیت گفته است و در تماس تلفنی با استاندار آذربایجان شرقی در جریان آخرین وضعیت شیوع کرونا در آن استان قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم