ترامپ احتمال ممنوعیت سفر به مراکز شیوع کرونا را مطرح کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آنکه شمار متوفیان ناشی از ابتلاء به ویروس کرونا در آمریکا به 9 نفر افزایش یافت، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه 3 مارس اعلام کرد کشورش ممکن است، مانع سفر شهروندان به مناطق شیوع ویروس جدید کرونا شود.

روز دوشنبه 2 مارس، یک مورد مرگ در اثر ویروس کرونا در ایالت واشنگتن، ثبت شد. براساس آنچه مقامات بهداشت واشنگتن اعلام کردند، مردی هفتاد ساله بر اثر ابتلاء به ویروس جدید در منطقه سیاتل ایالات متحده جان باخت.

مقامات مسئول، روز شنبه گذشته، خبر از مرگ مردی در دهه پنجاه عمر خود دادند که سلامتی وی حتی قبل از آلوده شدن به ویروس، شکننده بود.
از سوی دیگر بر اساس آنچه مقامات بهداشت آمریکا اعلام كردند، نخستین مورد ابتلاء به كرونا در نیویورك، ثبت شده که زنی سی ساله است که اخیراً در ایران سكونت كرده بود و اکنون در قرنطینه منزلی قرار داده شده است.

مرکز بهداشت شهر نیویورک اعلام کرد افرادی را که زن مبتلاء با آنها تماس داشته و ممکن است حامل ویروس باشند، شناسائی کرده است.

آماده رویاروئی با بدترین سناریو هستیم

این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، دو روز پیش در جریان کنفرانس مطبوعاتی کمیته پیگیری کرونا در این کشور، تأکید کرد که ایالات متحده، در بالاترین درجه آمادگی برای رویاروئی با بدترین سناریوها است

مایك پنس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده، شامگاه یکشنبه گذشته، اعلام كرد كه آمریكا طی 6 هفته، آزمایش های بالینی به روی واكسن ضد ویروس کرونا را انجام خواهد داد.

پنس تأکید کرد، اگرچه اکثر آمریکایی ها در معرض خطر ابتلا به این ویروس نیستند، اما ممکن است در روزهای آینده، مرگ های بیشتری در اثر ابتلاء به کرونا در ایالات متحده، اعلام شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید