امارات برای پیشگیری از انتشار کرونا مدارس و دانشگاه‌ها را به مدت یک ماه تعطیل می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت آموزش و پرورش دولت امارات متحده عربی از تعطیلی چهرهفته مدارس و دانشگاه‌‎های این کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

خبرگزاری رسمی امارات، روز سه شنبه 3 مارس 2020 اعلام کرد، دولت امارات متحده عربی برای جلوگیری از شیوع ویروس «کرونا» همه مدارس و مؤسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی را به مدت چهار هفته تعطیل کرد.

وزارت آموزش و پرورش امارات اعلام کرد که آموزش از راه دور جای آموزش حضوری در این کشور را می‌گیرد.

این وزارتخانه افزود که این تصمیم به نفع دانش آموزان است و گامی پیشگیرانه در سایه بحران‌ها و فاجعه‌های طبیعی بوده و سلامت عمومی را برای مدارس و سایر مراکز آموزش عالی فراهم خواهد کرد.

وزارت آموزش و پروش امارات گفته است این تعطیلی در واقع همان تعطیلی موسوم به «تعطیلات بهاری» یا « spring vacation» است که معمولا از 29 مارس تا 12 آوریل هر ساله به دانش آموزان مدارس داده می‌شد اما امسال به دلیل شرایط ویژه مبارزه با بیماری کرونا این تعطیلی جلوتر از زمان مشخص آغاز می‌شود و در عوض در مدارس در آوریل باز خواهند شد. این وزارتخانه تاکید کرده که با این تصمین هیچگونه نقصی در تعداد و هفته‌های تدریس صورت نخواهد گرفت تنها تعطیلی بهاری به دلیل شرایط جدید جلوتر افتاده است.

وزارت آموزش و پرورش امارات توضیح داده که یادگیری و تداوم روند آموزشی با هماهنگی مدرسه و اولیای دانش آموزان در زمان تعطیلی در خانه صورت می‌گیرد. این وزارت توضیح داد كه مصلحت عمومی به ویژه سلامتی دانش آموزان و دانشجویان مقتضی کرد که مسئولان این تصمیم را بگیرند تا اطمینان حاصل شود كه همه اقدامات پیشگیرانه در نظر گرفته و روند یادگیری نیز تضمین از راه دور شده باشد.

گفتنی است که جدید 6 نفر در امارات متحده عربی به به جمع مبتلایان به این ویروس اضافه شده است که در مجموع 27 نفر در این کشور به این ویروس مبتلاشدند که تاکنون 5 تن از آنها بهبود یافته و از قرنگینه خارج شدند و به زندگی طبیعی خود در امارات ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید