آخرین آمار کرونا در ایران...تایید مرگ 92 نفر و ابتلای 2922 نفر دیگر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد كه مجموع ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ايران به 2922 نفر و فوت ناشی از کرونا نیز به 92 نفر رسیده است.

کیانوش جهانپور روز چهارشنبه 4 مارس 2020 درباره آخرین آمار ابتلای قطعی و فوت ناشی از ویروس کرونا در ایران افزود: «از روز گذشته تاکنون 586 نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که 253 نفر در تهران، 35 نفر در گیلان، 9 نفر در مازندران، 8 نفر در سمنان، 9 نفر در گلستان، 9 نفر در آذربایجان شرقی، 4 نفر در کردستان، 15 نفر در کرمانشاه، 7 نفر در ایلام، 5 نفر در لرستان، 27 نفر در خوزستان، 14 نفر در فارس، 6 نفر در زنجان، 8 نفر در مرکزی، 25 نفر در قزوین، 19 نفر در البرز، 101 نفر در قم، یک نفر در چهارمحال و بختیاری، 14 نفر در کرمان، 8 نفر در سیستان و بلوچستان، 8 نفر در خراسان رضوی و یک نفر در خراسان شمالی است.»

او ادامه داد: «از روز گذشته تاکنون 15 نفر به علت این بیماری فوت کرده‌اند.»

جهانپور اظهار کرد: تاکنون دو هزار و 922 نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و در مجموع 92 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و 552 مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.»

گفتنی است پیشتر بی‌بی‌سی فارسی درگزارشی تعداد قربانیان کرونا در ایران را دست کم 210 نفر عنوان کرده بود.

آمار مرگ دست گم 210 نفر در حالی مطرح شده که چندی پیش نماینده قم در مجلس ایران از مرگ بیش از 50 نفر در این شهر خبر داد ولی وزارت بهداشت این آمار را رد کرد.

تناقض آمارهای ارائه شده توسط مسئولان ایرانی به بدگمانی‌ها در این باره دامن زده است. پیش از این وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود که « ایران ممكن است جزئیات حیاتی و بسیار مهمی را در مورد شیوع این بیماری همه‌گیر، پنهان کرده باشد.»

پمپئو روز جمعه 28 فوریه نیز گفت: «ایران که از سوی آمریکا تحت تحریم است، زیرساخت‌های قوی در حوزه بهداشت ندارد... ایران نه زیرساخت بهداشتی دارد و نه حاضر است اطلاعات [مربوط به کرونا] را به اشتراک بگذارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید