کشف مقادیری زیادی اسلحه ایرانی توسط ارتش ملی یمن در جبهه نَهَم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی يمنی، روز دوشنبه 2 مارس، 2020 اعلام کردند، در پی حمله ارتش ملی یمن به شبه نظامیان حوثی در جبهه نَهَم شرق صنعا شمار زیادی از این گروه کودتاگر کشته شدند.

مرکز اطلاع رسانی نیروهای مسلح یمن، با انتشار ویدیویی از کشته‌شدگان حوثی‌ها انواع اسلحه ایرانی که همراه آنها بوده را برای رسانه‌های داخلی و خارجی به نمایش گذاشت.

دولت قانونی یمن بارها در محافل بین المللی از اقدام رژیم ایران به ارسال اسلحه به شبه نظامیان حوثی‌ که برخلاف قطعنامه‌های صادر از شورای امنیت در زمینه تحریم تسلیحاتی یمن است، شکایت کرده است. دولت قانونی یمن همچنین حمایت تسلیحاتی تهران از حوثی‌های را برای چندمین بار به مناسبت های مختلف محکوم کرده است. اما مقامات ایران همواره هر گونه حمایت تسلیحاتی از شبه نظامیان حوثی‌ها را انکار می‌کند.

در همین حال منابع دولتی یمن از آوارگی 25 هزار خانواده یمنی از استان «الجوف» در نتیجه تشدید حملات حوثی‌ها خبر دادند.

سرتیپ عبده مجلی، سخنگوی ارتش ملی یمن، با انتقاد شدید از سیاست مداخله جویانه تهران در امور داخلی یمن، گفت، عملیات قاچاق اسلحه و ارسال موشک‌های بالستیک به شبه‌نظامیان کودتاچی حوثی توسط ایران همچنان ادامه دارد.

او در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت، قاچاق اسلحه و موشک و ارسال آن به شبه نظامیان حوثی توسط رژیم ایران، متاسفانه از طریق بنادر الحدیده ، الصلیف و راس عیسی در سواحل دریای سرخ صورت می‌گیرد.

سخنگوی ارتش ملی یمن، خاطرنشان کرد که یک منطقه باز در آب‌های بین المللی وجود دارد که ایران و حوثی‌ها با قایق اسلحه را به مناطق تحت کنترل کودتاگران انتقال می‌دهند.

او افزود: «گاهی اوقات قاچاق اسلحه به صورت قطعات جداگانه به دست حوثی‌ها می رسد و سپیس توسط کارشناسان ایرانی در صنعا یا صعده دوباره نصب می شود».

پیشتر کارشناسان نظامی سازمان ملل متحد و همچنین وزارت دفاع آمریکا گفته‌اند، اسلحه‌ای که حوثی‌ها با آن سعودی را هدف قرار می‌دهند با اسلحه ایرانی کشف شده در استان نَهَم مطابقت کامل دارد.

سخنگوی ارتش یمن یادآوری کرد که نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا اخیراً یک محموله تسلیحاتی که شامل ده ها موشک پیشرفته ایرانی در قایق که برای حوثی‌ها ارسال می‌شد را در دریای عرب کشف و ضبط کردند.

وزارت دفاع آمریکا گفته بود این موشک‌ها با اسلحه ایرانی که آرامکو را هدف قرار داده بود، کاملا مطابقت دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید