رژیم سوریه؛ پهپاد ترکیه را در سراقب منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پدافند هوایی رژیم سوریه، روز سه‌شنبه 3 مارس، یک پهپاد ترکیه را که سعی در نزدیک شدن به عرصه عملیات در غرب شهر سراقب در حومه شرقی ادلب داشت، منهدم کرد.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، نیروهای رژیم در حومه شهر ادلب، یک پهپاد ترکیه را در موقعیت حمله به مواضع آنها در محور «سراقب»، مشاهده کرده و سریعاً وارد عمل شد که درنتیجه، پهپاد ترکیه منهدم شد و قطعات منهدم شده آن، در حدود 7 کیلومتری غرب سراقب، سقوط کرد.

از سوی دیگر، وزارت دفاع ترکیه روز دوشنبه 2 مارس، کشته‌شدن یک سرباز ترک و مجروح شدن یک نفر دیگر در گلوله‌باران استان ادلب در شمال غربی سوریه را اعلام کرد.

شایان ذکر است که به گفته مرکز دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه، نیروهای رژیم سوریه، روز دوشنبه 2 مارس، بار دیگر کنترل شهر سراقب واقع در جاده بین‌المللی دمشق – حلب را با برخورداری از پشتیبانی هوایی روسیه، بدست گرفتند.

این مرکز خاطرنشان کرد: نیروهای رژیم، درگیر و دار تلاش‌های گروه‌های مسلح مورد حمایت آنکارا برای باز پس‌گیری ابتکار عمل نظامی، روند پاکسازی شهر را ادامه دادند.


جاده حلب - دمشق

پیشروی نیروهای رژیم اسد در سراقب، همزمان با پیشروی گروه‌های مسلح در داخل شهر کفرنبل گردید؛ به طوری که کنترل چندین محله، علاوه بر باغستان کفر نبل به دست آنها افتاد و چندین سرباز ترک در موشک باران‌های نیروهای رژیم علیه مواضع ترکیه در قمیناس در حومه ادلب، مجروح شدند.


گفتنی است موفقیت‌های نظامی تازه نیروهای رژیم اسد در سراقب، کنترل نظام بر آخرین نقطه بزرگراه ارتباطی دمشق به شهرحلب در شمال کشور را تحکیم می‌کند زیرا این جاده، جاده‌ای بسیار سوق‌الجیشی به حساب می‌آید.

رژیم اسد در أواخر فوریه اعلام کرده بود که هفته گذشته، پیش از کنترل نیروهای اپوزیسیون بر سراقب واقع در این بزرگراه، کنترل این جاده را بدست گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم