ترامپ بایدن را ریشخند کرد: «نیمی از آمریکائی‌ها کشته شدند!!!»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، در جریان گردهمایی بزرگ در کارولینای شمالی، ساعاتی قبل از انتخابات فراگیر روز سه‌شنبه 3 مارس، جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری از حزب دموکرات را در ارتباط با اظهارات قبلی وی در این خصوص که نیمی از مردم آمریکا در خشونت‌های ناشی از کاربرد سلاح گرم، کشته شده‌اند، به تمسخر و ریشخند گرفت.

ترامپ گفت: «آیا شما دیدید كه جو بایدن گفت، 150 میلیون نفر با سلاح گرم در كشور ما كشته شدند؟ 150 میلیون؟ این عدد یعنی 50 درصد جمعیت كشور ما. عجب داستان بزرگی.»

Advertisement

بایدن این گفته را در25 فوریه 2020 در جریان مناظره دموکرات‌ها در انتقاد از قانون حمایت از تجارت مشروع اسلحه عنوان کرده بود.

حقیقت امر از این قرار است که هر سال تقریباً 11000 تا 12،000 نفر در خشونت‌های مسلحانه در آمریکا کشته می‌شوند. هر سال به طور میانگین، 22000 تا 23000 نفر دیگر نیز در موارد خودکشی مرتبط با سلاح گرم، جان خود را از دست می‌دهند.

«لذت شکار»

ترامپ روز دوشنبه 2 مارس، در شارلوت در کارولینای شمالی در جمع هواداران خود گفت که وی از شکار اشتباهات لپی دموکرات‌ها، پیش از انتخابات درون حزبی آنها، لذت می‌برد.

ترامپ در کنایه به مایکل بلومبرگ افزود: «ما عاشق کوتوله‌ها هستیم.» او با استناد به گردهمایی‌های قبلی در آیووا، نیوهمپشایر، آیووا و نوادا قبل از انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها و همایش‌های حزبی آنها گفت که از برگزاری گردهمایی‌های انتخاباتی در ایالت‌ها در شب قبل از انتخابات مقدماتی، لذت می‌برد.

امروز سه‌شنبه 3 مارس، 15 ایالت و استان از جمله کارولینای شمالی، شاهد برگزاری انتخابات مقدماتی خواهند بود.

ترامپ، دوشنبه 2 مارس گفته‌های جو بایدن معاون اول رئیس‌جمهور پیشین در کمپین انتخاباتی وی را به باد تمسخر گرفته و به طعنه گفت: «فردا رأی دهندگان ایالت‌های سراسر کشور ما، روز سه‌شنبه بی نظیر و نه پنج‌شنبه بزرگ را، آنطور که بایدن گفت، در پیش خواهند داشت.»

ترامپ همچنین، سناتور ایمی کلوبوچار و پیت بوتحیح، نامزدهای ناموفق ریاست جمهوری را به دلیل انصراف از نامزدی به نفع بایدن در روز دوشنبه 2 مارس، مورد ریشخند قرار داد.

ترامپ افزود: «آنها وارد یک بده بستان شدند... و باید کنار گذاشته شوند» وی گفت که این دو نامزد به بایدن پیوستند تا مانع از پیروزی سناتور برنی سندرز شود.

«دیوانه، دیوانه‌تر خواهد شد»

ترامپ در ادامه عنوان داشت: «این موضوعی اندوهباراست، که دوباره علیه برنی دیوانه تقلب شده است. به نظرم وقتی برنی مجنون متوجه کاری که می‌کنند بشود، مجنون‌تر خواهد شد.»

ترامپ همچنین بایدن را «جو خواب آلود» نامید و گفت که حتی اگر وی در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود، چپ رادیکال بر ریاست‌جمهوری وی سیطره خواهد یافت: چه بسا که وی بخاطر میانه روتر بودنش بتواند وارد کاخ سفید شود اما توان اداره کاخ سفید را ندارد، افراد دیگری هم هستند که او را در خانه خواهند گذاشته و افراد دیگری، کشور را اداره خواهند کرد که دیوانه‌های افراطی خواهند بود.

وی در انتقاد از سناتور الیزابت وارن، گفت: «بسیار بعید است که او حتی بتواند در ایالت خود در ماساچوست برنده شود.»

گراهام: ترامپ به آنها اردنگی خواهد زد

سناتور لیندسی گراهام نیز در همین گردهمایی گفت که ترامپ، دموکرات‌ها را شکست خواهد داد و آنها در ماه نوامبر از وی اردنگی خواهند خورد.

ترامپ علیرغم بروز مخالفت‌های بی سابقه با سیاست‌هایش، به دستاوردهای تاریخی خود مباهات کرده و گفت: «من می‌توانم هر چیزی را بدست آورم، من قوه قضائیه را ایجاد کردم و می‌توانم هر کاری انجام دهم.» او همچنین به پیشرفت در ساخت دیوار مرزی بین آمریکا ومکزیک اشاره کرد. و گفت: «ما در حال بنای دیواری با طول 125 یا 127 او چه بسا 128 مایل هستیم.»

ترامپ گفت که جمهوریخواهان برای انتخابات آینده، شور و شوق زیادی دارند، در حالی که دموکرات‌ها در جنگ داخلی درون حزبی بسر می‌برند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم