آخرین آمار کرونا در ایران...تایید مرگ 77 نفر و ابتلای 2336 نفر دیگر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت ایران در تازه‌ترین آمار خود از وضعیت شیوع ویروس کرونا تا صبح روز سه‌شنبه 3 مارس 2020؛ از مرگ 77 نفر و ابتلای 2336 خبر داد.

بنابر این گزارش شمار موارد تایید شده ابتلا به Covid-19 از دیروز دوشنبه 835 نفر افزایش پیدا کرده و تعداد جان‌باختگان 11 نفر بیشتر شده است.

به گفته وزارت بهداشت ایران تا کنون 5737 مورد مشکوک تشخیص داده شده و آزمایش شده‌اند.

طبق آمار جدید وزارت بهداشت ایران تعداد بهبودیافتگان به 435 نفر رسیده است.

علیرضا رئیسى، معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: «تاکنون مجموع ابتلای قطعی به ویروس کرونا به 2 هزار و 336 نفر و فوتی قطعی به 77 نفر رسیده است و 435 نفر در مجموع بهبود یافته‌اند.»

او در ادامه افزود «تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا در ایران 835 نفر هستند که 11 نفر از این افراد فوت کرده‌اند.»

استان‌های گیلان، قم و تهران در صدر درگیری با ویروس کرونا هستند.

مقامات ایرانی مدعی هستند روند بیماری در قم ثابت شده است.

به گفته رئیسی از ابتدا تاکنون بیش از 8 هزار و 532 نفر به علت ابتلا به این ویروس بستری شدند که برای 5 هزار و 737 نفر تست انجام شده و دو هزار و 336 نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

گفتنی است پیشتر بی‌بی‌سی فارسی درگزارشی تعداد قربانیان کرونا در ایران را دست کم 210 نفر عنوان کرده بود.

آمار مرگ دست گم 210 نفر در حالی مطرح شده که چندی پیش نماینده قم در مجلس ایران از مرگ بیش از 50 نفر در این شهر خبر داد ولی وزارت بهداشت این آمار را رد کرد.

تناقض آمارهای ارائه شده توسط مسئولان ایرانی به بدگمانی‌ها در این باره دامن زده است. پیش از این وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود که « ایران ممكن است جزئیات حیاتی و بسیار مهمی را در مورد شیوع این بیماری همه‌گیر، پنهان کرده باشد.»

پمپئو روز جمعه 28 فوریه نیز گفت: «ایران که از سوی آمریکا تحت تحریم است، زیرساخت‌های قوی در حوزه بهداشت ندارد... ایران نه زیرساخت بهداشتی دارد و نه حاضر است اطلاعات [مربوط به کرونا] را به اشتراک بگذارد.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید