کشته شدن دو تن از فرماندهان میدانی حوثی‌ها در درگیری با ارتش ملی یمن در الجوف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دو تن از فرماندهان میدانی شبه‌نظامیان حوثی روز یکشنبه یکم مارس 2020 در درگیری با ارتش ملی یمن در جبهه الجوف کشته شدند.

منابع نظامی یمنی اعلام کردند که زید الشریف فرمانده گردان‌های هجومی حوثی، یکشنبه در استان الجوف و هنگامی که شبه‌نظامیان حوثی تلاش می‌کردند به مواضع نیروهای دولتی یورش ببرند، کشته شده است.

این منابع همچنین تاکید کردند که یکی دیگر از فرماندهان میدانی برجسته حوثی به نام ابو سجاد السقاف که ماموریت نظارت بر تکتیراندازان حوثی در استان الجوف را بر عهده دارد نیز کشته شد.

این در حالی است که نیروهای ارتش ملی یمن به سوی شهر الحزم پیشروی کرده و عملیات آزادسازی این شهر از دست گروه شبه نظامی تروریست حوثی را ادامه می‌دهند.

منابع نظامی در استان مأرب افزودند که یگان‌های ارتش ملی یمن از شهر الحزم عقب‌نشینی تاکتیکی کرده و برای عقب‌راندن شبه‌نظامیان حوثی از دره الجوف و به کنترل در آوردن کامل و مجدد شهر الحزم صفوف خود را در پادگان البنات در شرق الحزم سازماندهی کردند.

شایان ذکر است که یگان‌های اجرایی اداره اردوگاه‌های آوارگان وابسته به دولت قانونی یمن دوشنبه اعلام کرد که بالا گرفتن تنش‌های نظامی از سوی شبه‌نظامیان حوثی در الجوف در شمال شرق یمن باعث فرار ده‌ها هزار تن از استان مأرب شد.

این یگان اجرایی در بیانیه‌ای افزود که 25 هزار خانواده آواره را رصد کرده که طی 24 ساعت گذشته از استان الجوف خارج شدند.

در این بیانیه همچنین آمده است که تعداد اخیر آوارگان فراری بیش از توان یگان اجرایی و توانمندی‌های مقامات محلی و جامعه است. همچنین این تعداد آوارگان بیش از توانایی‌ها و امکانات سازمان‌های فعال در استان مأرب است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید