سعودی....ثبت نخستین حالت ابتلا به کرونا در یک شهروند بازگشته از ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت پادشاهی عربی سعودی روز دوشنبه 2 مارس 2020 اعلام کرد، اولین مورد ابتلا به Covid-19 در این کشور مربوط به شهروندی است که از طریق بحرین به ایران رفته بود.

وزارت بهداشت افزود: «در چارچوب اقدامات پیشگیرانه، این وزارتخانه با ارسال یک تیم به معاینه و نمونه‌برداری از شهروندان پرداخت که در نهایت تست یکی از افراد مثبت اعلام شد.»

این وزارتخانه تاکید کرد که فرد مبتلا، قرنطینه و در بیمارستان بستری است و روند درمان او طبق استانداردهای بین‌المللی در حال اجرا است.

در ادامه این وزارتخانه خاطرنشان کرد «تمامی افرادی که با شخص مبتلا در ارتباط بودند شناسایی و از آن‌ها تست کرونا گرفته شده است و در صورت ابتلا به اطلاع عموم خواهد رسید.»

گفتنی است تاکنون ده‌ها کشور مواردی از ابتلا به ویروس کرونا در افرادی که قبلا در ایران بوده‌اند را شناسایی کرده‌اند. نسبت این افراد به تعداد موارد رسمی شناسایی شده در خود ایران هیچ شباهتی با دیگر کشورهای جهان ندارد.

بحرین، پاکستان، گرجستان، کویت، امارات‌متحده عربی، عراق، عمان، لبنان، افغانستان و کانادا، آذربایجان، سعودی، قطر کشورهایی هستند که از شناسایی یک یا چند فرد مبتلا به ویروس جدید کرونا موسوم به کووید- 19 خبر داده‌اند که پیشتر در ایران بوده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size