حرم‌لیس قمی بازداشت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک روز پس از بازداشت فردی که برای اثبات غیرممکن بودن ابتلای اماکن مذهبی، ضریح «علی‌بن موسی الرضا» در مشهد را لیس زده و ویدئوی آن را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده، حرم‌لیس قمی که همین کار را ضریح معصومه در قم انجام داده بود، روز دوشنبه دوم مارس 2020 بازداشت شد.

خبرگزاری ایسنا گزارش کرد که در پی انتشار فیلم «اقدام غیر متعارف» و وصول گزارش به سامانه گزارشات مردمی قرارگاه «کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دادسرای قم» با دستور دادستان مرکز استان و با تلاش عوامل نیروی انتظامی این فرد شناسایی، دستگیر و بازداشت شد.

روز یکشنبه اول مارس 2020 نیز پایگاه خبری انتخاب و به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه گزارش کرد که پس از انتشار ویدئوی لیسیدن ضریح در مشهد، این فرد از سوی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی بازداشت شد و به گفته محمدحسین درودی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی پرونده این فرد هم‌اکنون در شعبه 301 بازپرسی مشهد و خود او نیز در بازداشت است.

در روزهای گذشته ویدئویی از مرد جوانی منتشر شده بود که با دست کشیدن روی ضریح معصومه در قم می‌گوید: «آقا اینجا پر از کرونا شده، منم الان اینجا رو لیس می‌زنم، هر چی کروناست واسه من بیاد.»

پس از آن نیز ویدئویی از شهر مشهد منتشر شده و فرد حرم‌لیس در آن گفت: «شبهه انداختن که حرم علی بن موسی‌الرضا کرونا گرفته، ایدز گرفته، مسخره کردن. من اومدم حرم امام رضا رو لیس بزنم، که ان شاءالله این مرض توی بدن من بره و شما با خیال راحت بیایین زیارت کنید.»

او پس از لیسیدن ضریح گفت: «این مرض کرونا رو من خوردم، ان‌شاءالله شما بیاید زیارت.»

همزمان با انتشار گسترده ویروس کرونا در ایران و افزایش چشمگیر کشته‌شدگان و مبتلایان به این ویروس بسیاری در ایران برای مقابله با این ویروس، خواستار بسته شدن مقبره معصومه در قم و علی‌بن موسی الرضا در مشهد شدند. در سوی مقابل تعداد از تندروهای مذهبی کارزار «حرم‌لیسی» به راه‌انداخته، تا نشان دهند اماکن مذهبی به کرونا مبتلا نمی‌شوند.

وزارت بهداشت ایران در آخرین آمار تا ظهر روز دوشنبه 2 مارس 2020 شمار جان‌باختگان کرونا را 66 نفر اعلام کرد، مبتلایان به این ویروس نیز به 1501 نفر افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size