.
.
.

تصویری...وساطت ارتش لبنان برای گرفتن اجساد کشته شدگان حزب الله در ادلب از ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جبهه‌های جنگ در جنوب و شرق ادلب طی روزهای گذشته شاهد نبردهای شدیدی میان ارتش ترکیه و مخالفان مسلح سوری طرفدار ترکیه از یک سو و ارتش اسد و حزب الله لبنان و دیگر گروههای شبه نظامی شیعه وابسته به ایران از سوی دیگر بود.

طی این نبردها حزب الله لبنان متجمل تلفات سنگینی شد تاکنون اجساد بیش از 10 تن از کشته‌های این حزب به بیروت رسیدند و تعداد بیشماری همچنان زیر آوارها در ادلب مانده است و به دلیل آتش‌باری سنگین ارتش ترکیه حزب الله لبنان تاکنون نتوانست اجساد کشته شدگان خود را از میدان جنگ خارج کند.

به گفته منابع مطلع اغلب کشته شدگان حزب الله لبنان دارای سن کمتر از 25 سال است در این درگیری شمار زیادی از افراد حز بالله نیز زخمی شدند.

طی سال‌های گذشته، شمار زیادی از فرماندهان ارشد حزب الله لبنان در سوریه کشته شدند. حز ب الله لبنان هزینه‌‌های زیادی در جنگ داخلی لبنان متحمل شده است اغلب فرماندهان با تجربه جنگی این حزب در سوریه کشته شدند لذا حزب اکنون به نیروهای جوانان که دارای تجربه کافی برای جنگ ارسال آنها به جبهه‎ها ندارند.

براساس اطلاعات، حزب الله لبنان در منطقه طلحیه نزدیک سراقب در معرض کمین نیروهای ترکیه قرار گرفت و نیروهای آن در میدان درگیری، از طریق زمین و هوا مورد هجوم ارتش ترکیه قرار گرفتند نیروهای اسد نیز عقب نشینی کرده و حزب الله را تنها بدون هیچ گونه حمایتی از نیروهای روسی رها کردند در نتیجه متحمل تلفات بسیار سنگینی در منطقه شد.

حزب الله لبنان، به دلیل استمرار آتش‌باری سنگین ترکیه تاکنون نتوانسته کشته شدگان خود را از زیر آوار سنگرهایشان بیرون بکشد این حزب تنها نه تن از کشته‌های خود را توانست خارج کند که این نه تن روز گذشته در لبنان تششیع شدند.

حزب الله لبنان، پس از تحمل شکست‌های سنگین در ادلب و عدم توانایی‌اش در انتقال دادن اجساد کشته شدگان خود، از سرلشکر عباس ابراهیم مدیرکل امنیت عمومی لبنان ، کمک خواست تا برای واساطتت با ترک‌ها جهت انتقال اجساد کشته‌شدگان خود به ترکیه اعزام کند.

طبق منابع العربیه، سرلشکر ابراهیم که به روابط خوب خود با حزب الله لبنان معروف است اکنون به ترکیه رفته تا با هاکان فیدان رئیس سازمان اطلاعاتی ترکیه، در استانبول ملاقات کند و در باره تحویل اجساد حزب الله لبنان و خارج کردن آن اجساد از منطقه طلیحه گفت‌وگو کند.

هدف سرلشکر عباس ابراهیم از سفر به استانبول، متوقف کردن آتش‌باری سنگین ارتش ترکیه برای مدتی تا حزب اللع بتواند اجساد کشته شدگان خود را به لبنان منتقل کند.

این در حالی است که منابع آگاه العربیه می‌گویند سفر مقام امنیتی لبنان به ترکیه از یک ماه پیش تدارک شده بود تا در مورد تحولات منطقه صحبت شود ، اما نبردهای موجود در جنوب و شرق ادلب باعث شد تا ماموریت این مقام امنیتی قبل از جدول مذاکرات مورد نظر صورت بگیرد.