تصویری...ترکیه همچنان به اعزام تجهیزات و نیروی نظامی به ادلب ادامه می‌دهد

پوتین: خواهان جنگ با هیچ کس نیستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش ترکیه تا شامگاه یکشنبه 1 مارس 2020 به اعزام نیروی نظامی و تجهیزات نظامی از .سایل نقلیه نظامی سنگین تا تانک و نفر بر و توپخانه به ادلب در شمال غربی سوریه ادامه داد. اعزام نیروی اضافی و تانک و نفر بر و اسلحه پیشرفته پدافندی در حالی صورت می‌گیرد که درگیری بین نیروهای اسد با مخالفان سوری وابسته به ترکیه به شدت در استان ادلب ادامه دارد.

در همیت حال روسیه که بازیگر مهم در سوریه و حامی درجه اول بشار اسد است روز دوشنبه اعلام کرد، با هیچ کس در ادلب وارد جنگ نخواهد شد.

دیدبان حقوق بشر سوریه، روز دوشنبه گزارش داد که درگیری‌ها در محورهای شهر سراقب میان نیروهای رژیم اسد و شبه نظامیان ایرانی از یک طرف و مخالفان سوری مورد حمایت آنکارا از طرف دیگر همچنان ادامه دارد.

طبق این گزارش نیروهای ارتش سوریه توانستند در محورهای شمال شرقی سوریه تا حدودی پیشروی بکنند.

دیدبان حقوق بشر سوریه پیشتر از اعزام نیروهای اسد به اطراف سراقب جهت آماده سازی برای حمله‌ای گسترده به سراقب خبر داده بود.

پیشروی مخالفان سوری در ادلب جنوبی

همزمان نیروهای مخالف اسد با پشتیبانی آتش توپخانه ترکیه سعی کردند در جبهه حومه جنوبی ادلب، جایی که نبردهای شدیدی در نزدیکی دروازه‌های ورودی شهر کفرنبل در حال انجام است، پیشروی کنند.

مخالفان مسلح سوری پیشتر روستاهای کفرموس،الفطیره، سفوهن و حزارین را به تصرف خود درآوردند. نیروهای مخالفان از 24 فوریه که در پاسخ به حمله ارتش اسد حملات خود را در جنوب ادلب آغاز کردند، 31 روستا و شهرک را آزاد کردند. مهمترین روستاهایی که در این مدت آزاد شدند عبارتند از : النيرب، معاره عليا، وسان، آفس، الصالحيه، مجيزر، ترنبه، سراقب، شابور، جوباس، داديخ، كفربطيخ، كنصفره، الموزره، قوقفين، كفرعويد، الحلوبه، والدقماق، الزقوم، قليدين ،القاهره، العنكاوی، المناره، الدار الكبيره، فليفل، الطويله، كوكبا، كفرموس، الفطيره، سفوهن وحزارين.

پوتين خواهان جنگ در ادلب نیست

اما در زمینه روابط ترکیه و روسیه که با تشدید درگیری‌ها در ادلب بحرانی شده است، دو طرف تأکید کردند که علی رغم تعهد خود برای پشتیبانی از طرف‌های متخاصم، اما هیچکدام از آنها قصد جنگ مستقیم در سوریه را ندارند.روز دوشنبه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که کشورش قصد جنگ کردن با هیچ کسی را ندارد.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، اظهارات وتین یک روز پس از اظهارات خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه، که در تاکید کرده بود که آنکارا هیچ «قصدی» برای درگیری با مسکو به دلیل حمایتش از دمشق را ندارد، بیان شده است.

پوتین گفت روسیه قصد ندارد با کسی جنگ کند، اما در عین حال می‌خواهد سایر کشورها را از درگیری با مسکو منصرف کند.

ادلب
ادلب
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید