انفجار در شرق افغانستان سه کشته و 11 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های امنیتی افغانستان به خبرگزاری فرانسه گفتند، در نتیجه یک حمله انفجاری دوشنبه 2 مارس در ولایت خوست در شرق این کشور سه نفر کشته و 11 نفر دیگر زخمی شدند.

سیداحمد بابازی، فرمانده پولیس ولایت خوست افغانستان به روزنامه «هشت صبح» نیز گفت، این رویداد در میدان کرکت در ولسوالی «نادرشاه کوت» این ولایت رخ داد.

بابازی اضافه کرد، مواد منفجره در یک موتورسیکلت جاسازی شده بود که همه قربانیان این رویداد غیرنظامی هستند.

تا کنون مسئولیت این حمله را هیچ فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.

این حمله انفجاری در شرایطی رخ داده که دو روز پیش توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان در دوحه قطر امضا شد.

از سوی دیگر، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان دوشنبه 2 مارس به خبرگزاری فرانسه گفت، دورۀ کاهش خشونت پایان یافت و عملیات این گروه علیه نیروهای امنیتی افغان از سر گرفته شد.

مجاهد اضافه کرد، جنگجویان طالبان بالای نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان حمله نمی‌کنند، اما علیه نیروهای امنیتی دولت افغانستان حمله می‌کنند.
وی اضافه کرد، دورۀ هفت روزه کاهش خشونت با دولت افغانستان و دو روز کاهش خشونت دیگر به خاطر تجلیل از امضای توافقنامه صلح با امریکا پایان یافت.

دورۀ هفت روزه کاهش خشونت طالبان با دولت افغانستان ساعت 12 شامگاه جمعه 21 فوریه 2020 آغاز شد و شامگاه جمعه 28 فوریه پایان یافت.

اما محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان پس از امضای توافقنامه صلح با امریکا اعلام کرد، دورۀ کاهش خشونت با طالبان ادامه خواهد یافت تا به یک آتش بس‌دایمی منجر شود.

در خبری دیگر، مقام های ولایت میدان وردک در جنوب افغانستان به رسانه‌ها گفتند، گروه طالبان از دو روز به این طرف 55 غیرنظامی را در این ولایت به اتهام همکاری با دولت ربودند.

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید