امارات ارسال کمک‌های بشردوستانه برای کرونازدگان در ایران را تسهیل می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اولین محموله کمک‌های بشردوستانه برای کرونازدگان ایرانی روز دوشنبه دوم مارس 2020 با یک فروند هواپیمای باری متعلق به منطقه شرق مدیترانه سازمان بهداشت جهانی از امارات متحده عربی به تهران فرستاده شد.

این کمک‌های انسان‌دوستانه شامل 7.5 تن کمک‌های پزشکی و تجهیزات حفاظتی برای حمایت از 15 هزار نفر از کادر طبی و همچنین 10 هزار بسته مواد تست تشخیص ویروس کرونا است. این مقدار مواد برای انجام تست کرونا روی 10 هزار نفر کفایت می‌کند.

امارات متحده عربی پیش از این به مناسبت‌های مختلف کمک‌های بشردوستانه به ایران فرستاده بود. در آخرین مورد امارات متحده عربی و پادشاهی عربی سعودی در آوریل 2019 مجموعا 95 تن کمک‌های انسان‌دوستانه برای سیل‌زدگان در ایران ارسال کردند.

گفتنی است وزارت بهداشت ایران در آخرین آمار تا ظهر روز دوشنبه 2 مارس 2020؛ شمار جان‌باختگان کرونا را 66 نفر اعلام کرد، مبتلایان به این ویروس نیز به 1501 نفر افزایش یافته است.

به گزارش «باشگاه خبرنگاران جوان» رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا، در ایران اظهار کرد: «تعداد مبتلایان کرونا در کشور به 1501 نفر و تعداد افراد فوت شده به 66 نفر رسیده است.»

او افزود: «از میان 7280 مراجعه تا کنون 4312 مورد، مشکوک بوده، از این تعداد، 1501 مورد مثبت کرونا ثبت شده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید