اطلاعاتی جدید از سازمان بهداشت جهانی در باره مبتلایان به کرونا

«80 درصد مبتلایان ممکن است بدون معالجه خاص بهبود یابند»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه 2 مارس 2020 اطلاعات شگفت آور جدیدی را در باره بیماران کرونا ارائه داد.

این سازمان که پیشتر با اعلام اینکه «ماسک زدن» نمی‌تواند مانع ابتلای افراد به ویروس کرونا شود، باعث شگفتی بسیاری از بیماران شده بود. اکنون این سازمان پس از بررسی و پژوهش‌هایی جزئیات بیشتری در باره این بیماری و معالجه مبتلایان به آن ارائه داده است.

سازمان بهداشت جهانی ضمن پاسخ به سؤالات برخی از مبتلایان به بیماری کرونا در وب سایت خود اعلام كرد: حدود 80 درصد از بیماران مبتلا به «ویروس کرونا» بدون نیاز به درمان خاص بهبود می یابند، طبق اطلاعات جدید افراد بیمار می‌توانند تنها با رعایت مراقبت‌های بهداشتی که برای هر بیماری آلوده به ویروس دیگری ارائه می‌شود، بهبود یابند.

این سازمان در وبسایت خود افزود:« شدت بیماری کرونا تقریباً در هر شش بیمار آلوده به ویروس، تنها در یکی ظاهر می‌شود و علائم شدت این بیماری در مشکلات تنفسی بیمار ظاهر می‌شود».

این سازمان گفته است، خطر آسیب‌ ناشی از این بیماری در سالمندان و مبتلایان به دیگر بیماری‌ها مانند فشار خون، بیماری قلبی و دیابت بیش از دیگر بیماران ظاهر می‌شود».

سازمان بهداشت جهانی همچنین توضیح داد که شایع‌ترین علائم بیماری کرونا، تب، خستگی و سرفه خشک است.

این سازمان جهانی افزود: «برخی از بیماران ممکن است از درد، گرفتگی بینی، سرماخوردگی، گلودرد یا اسهال رنج ببرنند».

افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در برخی کشورها وکاهش آن در چین

در حالی‌ که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین از چند روز پیش در حال کاهش است، آمار مبتلایان به این ویروس در دیگر نقاط جهان همچنان در حال افزایش است و دولت‌ها برای مقابله با پیشروی این ویروس دستورالعمل‌ها و برنامه‌های تازه‌ای اعمال می‌کنند.

طبق این گزارش کشورهایی همچون ایران در آسیا و ایتالیا در اروپا پس از چین به کانون انتشار این ویروس تبدیل شدند.

طبق گزارش‌ها اغلب کشورهای عربی همسایه ایران دلیل انتقال ویروس به کشورهای خود را سفر شهروندانشان به ایران اعلام کردند. در کویت، بحرین، عراق و عمان همه بیماران کسانی بودند که برای زیارت اماکن مقدس به ایران سفر کرده‌ بودند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در اروپا کشور ایتالیا به بستر انتشار ویروس کرونا و انتقال آن به دیگر کشور‌های اروپایی تبدیل شده است.

بر اساس آمار رسمی ایتالیا، از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تا تا روز دوشنبه 2 مارش بیش از 1694 نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده و 29 نفر نیز جان باخته اند. در حال حاضر ایتالیا آسیب دیده‌ترین کشور اروپایی است و در شمال این کشور، چندین شهر در حالت قرنطینه به سر می‌برند.

اسپانیا نیز هفته گذشته اصابت 16مورد ابتلا به ویروس کرونا را اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size