گسترش کرونا در ایران...ابتلای یک نماینده دیگر مجلس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

موارد ابتلاء به ویروس کرونا در میان مقامات ایرانی رو به افزایش است و پس از درگذشت محمدعلی رمضانی، نماینده مجلس، در نتیجه ابتلاء به ویروس کرونا، به گفته رسانه‌های ایرانی، معصومه آقاپورعلیشاهی، دیگر نماینده مجلس ایران نیزاز موارد ابتلاء به این ویروس گزارش شده است.

رسانه‌ها افزودند که نماینده شهر شبستر، روز دوشنبه و سه‌شنبه هفته گذشته، در جلسات مجلس شرکت کرد و علائم این ویروس از روز چهارشنبه گذشته در وی مشاهده شد و صبح روز شنبه 29 فوریه، نتایج آزمایش، قطعیت ابتلای او به کرونا را اثبات کرد.

Advertisement

این در حالی بود که به گفته اسدالله عباسی، سخنگوی پارلمان،پیشتر، 5 تن از نمایندگان از موارد ابتلاء به ویروس کرونا بودند.

سخنگوی مجلس با اشاره به ابتلای پنج نفر از صد نماینده مجلس که تحت آزمایش قرار گرفته اند، از دیگر نمایندگان مجلس خواست، آزمایش مربوط به شناسایی این ویروس خطرناک را بدهند که در شماری از شهرهای ایران، شیوع یافته است؛ آنهم در فضائی از بدبینی نسبت حاکمیت که متهم به سرپوش گذاشتن بر شمار واقعی مبتلایان به ویروس، شده است.

پارلمان پیش از این، جلسات خود را به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در میان نمایندگان مجلس و سایر مقامات، به حالت تعلیق درآورد.

گفتنی است پیشتر، محمود صادقی نماینده اصلاح طلب شهر تهران، ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت و مجتبی ذوالنور، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، اعلام کردند که حامل ویروس کرونا هستند.

به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، همچنین هادی خسرو شاهی، رئیس پیشین دفتر حفاظت منافع ایران در مصر، پس از آلوده شدن به کرونا در قم و قرار گرفتن تحت درمان به مدت چند روز در بیمارستان مسیح دانشوری تهران، روز پنجشنبه گذشته، درگذشت.علاوه بر این، «ایرنا» چند روز پیش گزارش داده بود که معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان، مبتلاء به ویروس کرونا شده است.


54 نفر فوتی در ایران

آخرین آمار مربوط به ویروس کرونا در یکشنبه 1 مارس از این قرا راست که شمارمبتلایان و قربانیان به 987 نفر رسیده و 54 تن نیز در اثر ابتلاء به ویروس، جان باخته اند. روز گذشته آمار دولتی مبتلایان از سوی وزارت بهداشت ایران، 593 نفر اعلام شد که با توجه به آمار امروز، 385 نفر بیشتر از روز قبل شده است. آمار قربانیان در روز گذشته 43 نفر بود که امروز با افزایش 11 نفری همراه بوده است

ایران تبدیل به یکی از مراکز شیوع ویروس کرونا در جهان شده است. براساس برآورد مقامات ایران، ویروس از طریق مسافران هوایی به قم رسیده و به شهرهای دیگر سرایت کرده است. همچنین در مواردی مسافران این ویروس را از ایران به کشورهای دیگر جهان برده‌اند. به همین دلیل در روزهای اخیر پرواز‌های شرکت‌های خارجی به ایران محدود شده و بعضی از گذرگاه‌های مرزی بسته شده‌است.

این در حالی است که این مقام ایرانی، رسانه های غربی را به انتشار اطلاعات دروغین درباره شیوع ویروس نوظهور کرونا متهم کرد. وی همچنین بی بی سی فارسی را به «پیوستن به دشمنان ایران»در مسابقه نشر اکاذیب، متهم کرد.

از زمان اعلام نخستین آمار مرگ و میر مبتلایان به ویروس کرونا، ایران با وجود تعطیل کردن مدارس و تعلیق مناسبت ها و رویددادهای فرهنگی و ورزشی و جلسات دولتی و پارلمانی، تلاش کرده است تا شیوع این ویروس را کنترل کند. از سوی دیگر شماری از مقامات ایرانی نیزمبتلا به ویروس شده اند.

در این گیر و دار، فعالان و سازمان های بین المللی، تهران را به عدم افشای شمار واقعی موارد ابتلاء متهم کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم