کوکاکولا لایت هم از کرونا در امان نماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت کوکاکولا اعلام کرد که بحران ناشی از ویروس کرونا در جهان روی این شرکت نیز تاثیر گذاشته و انتشار کرونا، توزیع نوشابه کوکاکولا بدون شکر در آمریکا را با مشکل مواجه کرده است.

در بیانیه‌ای که این شرکت در پی انتشار کرونا منتشر کرد آمده که این ویروس سبب شده کوکاکولا نتواند مواد شیرین‌کننده‌ای که برای ساخت نوشابه‌های بدون شکر از یکی از کارخانه‌هایش در چین وارد می‌کرد، را تامین کند.

در این بیانیه آمده: «ما در حال بررسی روش‌های جایگیزین تهیه این مواد هستیم و این کمبود در کوتاه مدت روی تولیدات ما تاثیر نخواهد داشت، اما اگر بحران کرونا ادامه یابد و روند تولید در چین در طولانی مدت دچار مشکل شده یا از متوقف شود، عرضه کوکاکولای لایت با کاهش مواجه خواهد شد.»

این شرکت همچنین توضیح داد: «اقدامات پیشگیرانه بیشتری برای محافظت از کارمندانمان در چین انجام داده‌ایم و ماسک‌های طبی، مواد ضدعفونی و دستگاه‌های تشخیص حرارت بیشتری به دفاتر و کارخانه‌هایمان ارسال کردیم تا سلامت کارمندانمان را تامین کنیم.»

کوکاکولا اعلام نکرد که زنجیره توزیع در کدام مناطق ممکن است دچار مشکل شوند اما گفت که تولیداتش بین 2 تا 3 درصد کاهش خواهند یافت و این امر حدود 1 تا 2 درصد از درآمد این شرکت خواهد کاست. پیش‌بینی می‌شود که سودآوری سهام شرکت کوکاکولا در سه‌ماهه اول سال جاری حدود یک تا دو سنت برای هر سهم کاهش یابد.

همزمان با گسترش سریع کرونا در جهان بسیاری از شرکت‌ها که کارخانجات و واحدهای تولیدی در چین دارند، ناچار شده‌اند روند تولید را متوقف کنند و این امر موجب کاهش عرضه به شکل قابل ملاحظه‌ای در جهان شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید