کرونا... تایید مرگ 54 نفر و ابتلای 978 نفر دیگر در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران تا ظهر روز یک‌شنبه 1 مارس 2020 به 978 تن افزایش یافته و آمار درگذشتگان نیز به 54 مورد رسید.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، از افزایش مبتلایان قطعی کووید 19 در ایران خبر داد و گفت: «آخرین یافته‌های آزمایشگاهی در کل بالغ بر 385 مورد جدید ابتلای قطعی به بیماری کوید 19 را در کشور ظرف 24 ساعت گذشته نشان می‌دهد.»

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت افزود: «طی 24 ساعت گذشته مجموعا 30 مورد جدید بیماری در استان قم، 170 مورد در استان تهران، گیلان 28 مورد، مرکزی 44 مورد، استان اصفهان 13 مورد، فارس 8 مورد، خراسان رضوی 17 مورد، کرمانشاه 2 مورد، لرستان8 مورد، سمنان 3 مورد، مازندران 11 مورد، همدان 3 مورد، خراسان جنوبی 2 مورد، البرز 31 مورد، هرمزگان 2 مورد، خوزستان 9 مورد، سیستان و بلوچستان یک مورد، ایلام یک مورد و کرمان 2 مورد جدید و ابتلای قطعی به این بیماری گزارش شده است.

جهانپور در ادامه گفت: «متاسفانه از میان موارد جدید این بیماری 11 تن نیز جان خود را از دست دادند.»

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در پایان گفت: «بنابراین در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران به 978 تن افزایش یافت و متاسفانه آمار درگذشتگان بیماری به 54 مورد رسید.»

گفتنی است پیشتر بی‌بی‌سی فارسی درگزارشی تعداد قربانیان کرونا در ایران را دست کم 210 نفر عنوان کرده بود.

آمار مرگ دست گم 210 نفر در حالی مطرح شده که چندی پیش نماینده قم در مجلس ایران از مرگ بیش از 50 نفر در این شهر خبر داد ولی وزارت بهداشت این آمار را رد کرد.

تناقض آمارهای ارائه شده توسط مسئولان ایرانی به بدگمانی‌ها در این باره دامن زده است. پیش از این وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود که « ایران ممكن است جزئیات حیاتی و بسیار مهمی را در مورد شیوع این بیماری همه‌گیر، پنهان کرده باشد.»

پمپئو روز جمعه 28 فوریه نیز گفت: «ایران که از سوی آمریکا تحت تحریم است، زیرساخت‌های قوی در حوزه بهداشت ندارد... ایران نه زیرساخت بهداشتی دارد و نه حاضر است اطلاعات [مربوط به کرونا] را به اشتراک بگذارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید