حرم‌لیس مشهدی بازداشت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یکی از افرادی که با انتشار ویدئویی اقدام به لیسیدن ضریح‌ «علی بن موسی‌الرضا» در شهر مشهد کرده و مدعی شده بود که اماکن مذهبی به ویروس کرونا دچار نمی‌شوند، روز یکشنبه اول مارس 2020 از سوی قوه قضائیه ایران بازداشت شد.

به گزارش پایگاه خبری انتخاب و به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه پس از انتشار ویدئوی لیسیدن ضریح در مشهد، این فرد از سوی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی بازداشت شد و به گفته محمدحسین درودی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی پرونده این فرد هم‌اکنون در شعبه 301 بازپرسی مشهد و خود او نیز در بازداشت است.

روز شنبه 29 فوریه 2020 ویدئویی از این فرد در شهر منتشر شد و در آن گفت: «شبهه انداختن که حرم علی بن موسی‌الرضا کرونا گرفته، ایدز گرفته، مسخره کردن. من اومدم حرم امام رضا رو لیس بزنم، که ان شالله این مرض توی بدن من بره و شما با خیال راحت بیایین زیارت کنید.»

او پس از لیسیدن ضریح گفت: «این مرض کرونا رو من خوردم، ان‌شالله شما بیاید زیارت.»

قبل از آن نیز ویدئویی از مرد جوانی منتشر شده بود که با دست کشیدن روی ضریح معصومه در قم می‌گوید: «آقا اینجا پر از کرونا شده، منم الان اینجا رو لیس می‌زنم، هر چی کروناست واسه من بیاد.»

همزمان با انتشار گسترده ویروس کرونا در ایران و افزایش چشمگیر کشته‌شدگان و مبتلایان به این ویروس بسیاری در ایران برای مقابله با این ویروس، خواستار بسته شدن مقبره معصومه در قم و علی‌بن موسی الرضا در مشهد شدند. در سوی مقابل تعداد از تندروهای مذهبی کارزار «حرم‌لیسی» به راه‌انداخته، تا نشان دهند اماکن مذهبی به کرونا مبتلا نمی‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم