ترکیه از آغاز عملیات نظامی علیه نیروهای اسد در ادلب خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ترکیه روز یکشنبه یک مارس 2020 از آغاز یک عملیات نظامی گسترده علیه نیروهای رژیم سوریه خبر داد.

منابع نظامی ترکیه با اعلام آغاز این عملیات تاکید کردند که آنها خواهان برخورد یا درگیری با نیروهتای روسیه نیستند.

بر اساس منابع دیدبان حقوق بشر سوریه که مقر آن در بریتانیا است، از اول ماه فوریه تاکنون 55 تن از سرباز ترکیه در در استان ادلب در حملات جداگانه‌ای توسط نیروهای اسد و شبه نظامیان وابسته به آن کشته شدند.

از سوی دیگر، دیدبان حقوق بشر سوریه روز شنبه از کشته شدن 26 تن از نیروی‌های رژیم اسد و شبه نظامیان وابسته به آن در نتیجه حملات هواپیماهای بدون سرنشین ترکیه به سایت‌های نظامی ارتش اسد در ادلب و حومه حلب خبر داد.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه تعداد نیروهای رژیم اسد که در کمتر از 48 ساعت کشته شدند به 74 نفر رسید.

در حملات ترکیه همچنین 14 شبه نظامی وابسته به حزب الله لبنان و یک افسر بلند پایه سپاه پاسداران ایران که در حومه ادلب با شبه نظامیان این حزب الله همکاری می‌کرد، کشته شدند.

وزیر دفاع ترکیه:به حمله خود تا راندن نیروهای اسد به نقطه توافق «سوچی» ادامه می‌دهیم

به گزارش خبرگزاری آناتولی، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه، اعلام کرد، عملیات «سپر بهار» نیروهای کشورش در واکنش به حمله رژيم اسد از تاریخ 27 فوریه در ادلب آغاز شد، با موفقیت ادامه دارد.

ژنرال خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه
ژنرال خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه

وزیر دفاع ترکیه گفت:««تاکنون در این عملیات 2122 تن از عناصر رژیم اسد کشته و یک پهپاد، 8 بالگرد، 103 تانک، 72 توپ«هویتزر» راکت‌انداز چند بشکه‌ای 3 پدافند هوایی به طور کلی منهدم شد.

او افزد: «تنها هدف ترکیه از این عملیات در چارچوب حقوق مشروع‌ دفاع از خویشتن است هدف ما نیروهای رژیم اسد است که به یگان‌های کشورمان در ادلب حمله کردند».

خلوصی آکار با اشاره به اینکه ترکیه قصد تقابل با روسیه را ندارد، همچنین تاکید کرد: «انتظار ما از روسیه، استفاده از قدرت موثر خود برای توقف حملات نیروهای رژیم اسد و عقب‌نشینی آنها به پشت مرزهای توافق «سوچی» است. هدف ما توقف قتل‌عام مردم سوریه توسط رژيم اسد و مقابله با موج جدید مهاجرت است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید