ترامپ: در صورتی که ایران درخواست کند آماده کمک در مقابله با کرونا هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا به تازگی تمایل‌اش را برای كمک به مردم ایران در مقابله با ویروس كرونا اعلام كرد.

ترامپ یک‌شنبه 1 مارس در نشست بزرگ سالانه استانداران در حومه واشنگتن گفت، تنها کاری که ایرانی‌ها باید انجام دهند این است که درخواست کنند.

وزارت امور خارجه آمریكا اعلام كرد كه این كشور با ارسال پیامی از طریق سفارت سوئیس در تهران كه حافظ منافع آمریكا است، از آمادگی ایالات متحده برای كمک از طرق مختلف خبر داد.

قابل ذکر است که وزارت بهداشت ایران از مرگ 9 نفر دیگر در اثر ابتلائ به کرونا در این کشور خبر داد که بدین ترتیب، شمار کشته شدگان به 43 نفر رسیده است. این ویروس تاکنون در 61 کشور شیوع یافته و باعث شده، سازمان بهداشت جهانی، خطر ناشی از آن را در بالاترین سطح، ارزیابی کند.

سازمان بهداشت جهانی، وضعیت را در رابطه با شیوع ویروس در کشورهای جدید از جمله ایران، «بسیار نگران کننده» توصیف کرد. اوضاع در ایران به قدری نگران کننده است که احتمال می‌رود، مقامات ایران، واقعیت أمور را کتمان می‌کنند.

بیشترین میزان مرگ و میر در بیرون از چین

ایران بیشترین میزان مرگ و میر در جهان را در خارج از چین، کانون شیوع این ویروس دارد. آمارهای جدید ایران، شمار مجموع موارد ابتلاء در خاورمیانه را به بیش از 720 مورد افزایش داده است.

وزارت بهداشت ایران، گزارش‌های مطبوعاتی را كه از مرگ صدها تن در اثر ابتلاء به ویروس كرونا در این كشور خبر می‌دهد، رد كرده و تأکید دارد كه آمار مرگ در اثر کرونا، از 43 مورد تجاوز نمی‌كند.

دولت ایران اعلام كرد كه به دلیل انتشار كرونا، ساعت كار در مراکز و إدارات دولتی و بانک‌ها، موقتاً كاهش یافته است.

از سوی دیگر، رسانه‌های رسمی روز شنبه 29 فوریه گزارش دادند، محمدعلی رمضانی نماینده مجلس پس از ابتلاء به کرونا درگذشت.

این در حالی است که به گزارش وب سایت ایرانی «انتخات»، به نقل از اسدالله عباسی، یکی از نمایندگان پارلمان ایران، آزمایش‌ها نشان داده اند که 5 نماینده مجلس به ویروس کرونا مبتلاء شده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید