آماده‌باش 25 بیمارستان سعودی برای مقابله کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی وزارت بهداشت پادشاهی عربی سعودی روز یکشنبه اول مارس 2020 اعلام کرد که این کشور برای مقابله با هر موردی از ابتلا به ویروس کرونا که در این کشور مشاهده شود، 25 بیمارستان در نظر گرفته است.

سخنگوی وزارت بهداشت در یک نشست خبری درباره ویروس کرونا گفت که کارگروه مبارزه با کرونا که از نهادهای مختلفی مانند وزارت بهداشت، وزرات حج و وزارت امور خارجه تشکیل شده، برای خارج کردن شهروندان سعودی از مناطق کرونازده، چندین هواپیما در نظر گرفت و اقدامات درمانی لازم را برای آنها انجام شد.

این مقام دولتی سعودی تاکید کرد که تا کنون هیچ موردی از ابتلا به کرونا در این کشور ثبت نشده است.

از سوی دیگر نماینده وزارت حج و عمره اعلام کرد که این وزارت سامانه اتوماتیک صدور ویزای عمره را متوقف کرده و در مدت کوتاهی به بررسی این درخواست‌ها اقدام کرد.

او همچنین گفت که همه اقدامات پیشگیرانه برای شرکت‌ها و موسسات و همچنین نمایندگی‌ها در خارج از کشور را انجام داد.

به گفته نماینده وزارت حج و عمره در زمان اتخاذ تصمیم متوقف کردن روند صدور اتوماتیک ویزا، 469 هزار عمره‌گذار در سعودی حضور داشتند و از آن زمان تا کنون 106 هزار نفر آنها خاک این کشور را ترک کردند.

سعودی در روزهای گذشته صدور ویزای حج و عمره را به شکل موقت متوقف کرد و عبدالفتاح مشاط، معاون وزیر حج و عمره به العربیه گفت که این یک اقدام پیشگیرانه برای مبارزه با انتشار ویروس کرونا است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید