مسئولان ایران در دایره خطر....رئیس کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس مبتلا به کرونا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به گزارش پنج‌شنبه 27 فوریه خبرگزاری فارس، بعد از ابتلای محمود صادقی ، نماینده اصلاح‌طلب از شهر تهران و ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت به ویروس کرونا، اکنون نوبت به مجتبی ذوالنور، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس رسیده است که ابتلای وی به ویروس کرونا اعلام شد.

به گزارس این خبرگزاری، ذوالنور بعد از اثبات ابتلایش به ویروس، خود را در قرنطینه قرار داده و تاکید دارد که « ایران قادر به غلبه بر ویروس خواهد بود.»

گفتنی است، محمود صادقی، نماینده اصلاح طلب مجلس از شهر تهران، سه‌شنبه گذشته تأیید كرده بود كه به ویروس كرونا آلوده شده است. وی در توییتر نوشت: «آزمایش‌های کرونا مثبت بود. این پیام را در شرایطی می‌دهم که چندان امیدی به ادامۀ حیات در این دنیا ندارم.»

صادقی در همان توئیت، از رئیس‌ دادگستری ایران، خواستار آزادی زندانیان سیاسی برای جلوگیری از بیماری آن‌ها و اجازه دادن به آن‌ها برای سپری کردن مدتی در خانواده شد.»

علاوه بر این، خبرگزاری کارگران ایران، روز سه‌شنبه 25 فوریه تأیید کرد که ایرج حریرچی ، معاون وزیر بهداشت، مبتلا به ویروس شده است. علی رضا وهاب‌زاده، مشاور رسانه‌ای وزیر بهداشت، در توئیتی گفت: «نتیجه آزمایش مربوط به کرونا برای آقای حریرچی، معاون وزیر بهداشت که در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا قرار داشت، مثبت است.»

مرگ 26 نفر

قابل توجه است که براساس گزارش پنج‌شنبه 27 فوریه خبرگزاری ایرنا، شمار کشته‌شدگان در اثر ابتلاء به کرونا در ایران به 26 نفر، افزایش یافت.

نمودار این خبرگزاری نشان می دهد، شمار افرادی که ابتلای آنها به ویروس کرونا تایید شده، 245 نفراست اما مشخص نیست، شمار فوت شدگان نیز در این عدد لحاظ شده است یا خیر.

مقامات ایران شامگاه چهارشنبه 26 فوریه، محدودیت‌هایی را در مورد آزادی آمد و شد در داخل کشور برای موارد آلوده یا مظنون به ابتلا به ویروس، اعلام کردند.

سعید نمکی، وزیر بهداشت در کنفرانش مطبوعاتی که از تلویزیون ایران پخش شد، گفت: به جای قرنطینه شهرها، محدودیت برای عبور و مرور افراد مشکوک و مبتلا را اعمال خواهیم کرد. قرار شد در ورودی شهرها اکیپ‌های ما مستقر شوند و افراد مبتلا یا مشکوک را متوقف کرده و با دستگاه های تب‌سنج، تب مردم را بررسی کرده و بیماران را شناسایی کنند.

وی افزود: «مقرر شد تیم‌هایی را در ورودی های بسیاری از شهرهای شلوغ مستقر كنیم» نمکی عنوان داشت که این تدبیر از دوشب پیش در چندین نقطه به مورد اجرا در آمده اما توضیح بیشتری در این خصوص نداد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید