ششمین مورد ابتلاء به کرونا در عراق...جوانی بازگشته از ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت عراق روز پنجشنبه 27 فوریه، ششمین مورد ابتلاء به ویروس کرونا را اعلام کرد.

طبق گفته وزارت بهداشت عراق ششمین مورد مردی جوان در بغداد که به تازگی از ایران بازگشته است.

سیف البدر، سخنگوی رسمی وزارت بهداشت و محیط زیست عراق، گفت كه این جوان در بیمارستانی در بغداد بستری شده است و همه اقدامات لازم برای پیگیری وضعیت وی طبق مقررات بین المللی بهداشت، انجام شده است.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای توضیح داد، جوان مبتلا از ایران به عراق باز می‌گشت وبه یکی از مؤسسات بهداشتی و درمانی در بغداد مراجعه کرد که آزمایش‌های لازم در موردش به اجرا در آمد و در قرنطینه قرار داده شد. در مرحله بعدی روشن شد نتایج آزمایش‌های مربوط به ویروس کرونا در مورد این جوان، مثبت است و بیمار در حال حاضر، حالش کاملا رضایت بخش است.

قابل توجه است که مقامات ذیربط عراقی، چند روز پیش گزارش داده بودند که 4 عضو یک خانواده به ویروس کرونا آلوده شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

اوایل این هفته اعلام نیز شده بود که یک دانشجوی ایرانی در عراق به این ویروس آلوده شده است.

ممنوعیت تجمع‌های عمومی و سفر به 9 کشور

از سوی دیگر وزیر بهداشت عراق روز چهارشنبه 26 فوریه، ممنوعیت تمامی تجمع‌های عمومی و ممانعت از ورود مسافران از کویت و بحرین را به این کشور، اعلام کرد که بدین ترتیب، شمار کشورهایی را که با توجه به ترس روز افزون از گسترش کرونا، در لیست ممنوعیت ورود قرار دارند، به 9 کشور می‌رسد.

جعفر علاوی وزیر بهداشت عراق در بیانیه‌ای اظهار داشت: «از سفر شهروندان به 9 کشور یعنی چین، ایران، ژاپن، کره جنوبی، تایلند، سنگاپور، ایتالیا، بحرین و کویت نیز جلوگیری شده است».

او همچنین دستور تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و بسته شدن سینما، کافه‌ها، کلوپ‌ها و انجمن‌های اجتماعی را از 27 فوریه تا 7 مارس، اعلام کرد.

علاوه بر این علاوی که ریاست کار گروه دولتی مسئول مقابله با ویروس را برعهده دارد، گفت که هر گونه تجمع عمومی به هر دلیل ممنوع است و مقامات ذیربط باید تمام اقدامات لازم را در این راستا انجام دهند

خبرگزاری رسمی عراق روز پنجشنبه 27 فوریه، گزارش داد که خطوط هواپیمایی عراق در اقدامی پیشگیرانه و احتیاطی، پروازهای خود را به مقصد ایران، متوقف کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید