دیپلمات اتریشی در سفر رسمی به ایران به کرونا مبتلا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک دیپلماتیک اتریشی که «آلکساندر شالنبرگ» وزیر امور خارجه اتریش را در سفری رسمی به تهران همراهی کرد، به دلیل احتمال ابتلا به ویروس کرونا در یکی از بیمارستان‌های شهر وین قرنطینه شد.

آلکساندر شالنبرگ هفته گذشته برای سفری رسمی به تهران رفت و با تعدادی از مقامات ایرانی از جمله حسن روحانی و جواد ظریف، رئیس‌جمهوری و وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روزنامه «کوریر» یک عضو هیات دیپلماتیک اتریش که در این سفر وزیر امور خارجه را همراهی کرد، هم‌اکنون در بیمارستان «قیصر فرانس یوسف» وین در قرنطینه به سر می‌برد.

به گزارش APA ، خبرگزاری اتریش این بیمار علائمی چون تب، مشکلات تنفسی و سرفه داشت. جواب آزمایش‌های کرونای او هنوز اعلام نشده و از این وزارت امور خارجه اتریش حاضر به پاسخگویی به سوالات روزنامه کوریر در این‌باره نشد و اطلاع‌رسانی درباره این موضوع را به آینده موکول کرد.

فرد مبتلا که هفته گذشته به همراه هیات اتریشی به تهران رفت، روز دوشنبه با علائم کرونا به وین، پایتخت اتریش بازگشت. او روز سه‌شنبه موضوع را به خط تلفن اضطراری که برای اطلاع‌رسانی و مشاوره درباره بیماری کرونا در این کشور در نظر گرفته شده، اطلاع داد.

به گزارش روزنامه کوریر به نقل از برخی منابع این دیپلمات تا روز پنج‌شنبه موضوع را جدی نگرفته و گفته «چند بار به من گفته شد که باید به پزشک خانواده مراجعه کنم.»

این روزنامه تاکید کرده که اقدام و اتفاق اشتباه در واقع مشاوره‌های ارائه شده از سوی وزارت بهداشت به این مرد بوده‌اند، که از او خواسته‌اند در خانه مانده و با یک پزشک تماس بگیرد.

جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه پیش از دیدار با آلکساندر شالنبرگ همتای اتریشی‌اش در یکی از سالن‌های وزارت امور خارجه، خطاب به خبرنگاران گفته بود: «باید با یک نفر دست بدهم، کرونا هم ندارم به خدا.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید