ترکیه تمام مرزهای زمینی و هوایی خود را با ایران بست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری ترکیه روز پنجشنبه 27 فوریه اعلام کردند، این کشور تمام مرزهای زمینی و هوایی خود را با ایران بسته است.

براساس بیانیه اداره هواپیمایی ترکیه که در صفحه توییتری منتشر شده است، پروازهای مسافری بین ترکیه و ایران تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.

طبق این بیانیه شرکت‌های مسافرتی ایران می‌توانند با شرط ورود بدون مسافر، مسافران را از ترکیه به ایران حمل کنند. مسافران ترکیه در این پروازها حمل نخواهند شد.

طبق این گزارش ترکیه همچنین مرزهای زمینی و خدمات ریلی خود را با ایران بست.

پیشتر در روز یکشنبه 23 فوريه ترکیه اعلام کرده بود که راه‌های زمینی، اعم از ترانزیت و راه آهن را به روی ایران بسته است و پروازها از ایران نیز لغو شده است. عراق، کویت، افغانستان و پاکستان نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا مسافران ایرانی را نمی‌پذیرند.

وزارت کشور ترکیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که مرزهای خود با ایران را به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور به طور موقت بسته است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه نیز در این باره اعلام کرده است که دروازه های مرزی با ایران به دلیل گسترش ویروس کرونا در این کشور کاملا بسته شده است.

از سوی دیگر، مجتبی احمدی، عضو کمیته گردشگری دفتر تشخیص مصلحت و عضو کمیته فنی وزارتخانه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ایران هفته گذشته در مصاحبه‌ای با رسانه‌های این کشور ادغان کرده بود که شمار زیادی از تورهای مسافرتی به حالت تعلیق در آمده است.

به گفته احمدی افرایش قیمت بنزین، کشته شدن سردار سلیمانی، شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی و شیوع ویروس کرونا هر یک به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر گردشگری ایران تاثیر منفی گذاشته و زیان‌های غیرقابل جبرانی به وجود آورده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید