ترامپ: خطر انتشار ویروس کرونا در آمریکا بسیار کم است

وزیر بهداشت آمریکا: زیاد اطمینان خاطر ندهید، وضع به زودی بدتر خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئيس جمهوری ایالات متحده آمریکا بامداد پنجشنبه 27 فوریه 2020 ضمن اعلام این‌‌که درصد مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا کم است خطر شیوع ابتلا به این ویروس را با توجه به تدابیری که دولتش اتخاذ کرده و از جمله آن اعمال محدودیت‌های مسافرتی بر چینی‌ها، بسیار کم عنوان کرد.

ترامپ در کنفرانسی خبری در واشینگتن که به گفت‌وگوها درباره ویروس کرونا اختصاص داده شده ضمن اعلام این که در ایالات متحده آمریکا تنها 15 مورد ابتلای به ویروس کرونا تشخیص داده شده است اشاره کرد که بعضی از این افراد مبتلا به ویروس کرونا در حال بهبودی هستند.

ترامپ همچنین از تخصیص بودجه 2.5 میلیارد دلاری از سوی کنگره آمریکا برای مقابله با انتشار ویروس کرونا خبر داد و گفت احتمال دارد برای مقابله با کرونا به بیش از این مبلغ نیاز باشد.

ترامپ همچنین مایک پنس معاون خود را مسئول ماموریت مقابله با ویروس کرونا قرار داد.

از سوی دیگر ترامپ اعلام کرد که او «در زمان مناسب» محدودیت‌های جدیدی را بر سفر از و به مقصد ایالات متحده اعمال خواهد کرد که کشورها و مناطق شیوع انتشار ویروس کرونای جدید را شامل خواهد شد.او در اینباره گفت که «این کار را می‌توانیم در زمان مناسب انجام دهیم. الآن وقت مناسب این‌ کار نیست».

ترامپ در ادامه افزود:« کره جنوبی به شدت به این بیماری مبتلا شده است. ایتالیا هم به شدت مبتلا شده است. آنچه در چین اتفاق افتاده واضح است اما به نظر می‌رسد که تعداد مبتلایان به حالتی پایدار رسیده و رو به کاهش است، که این خبری خوشحال کننده است، و در ادامه باید دید که چه اتفاقی خواهد افتاد».

تولید واکسن‌های ضد کرونا

در این راستا دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام داشت کشورش در جهت توسعه و تولید واکسن ضد ویروس کرونا تلاش می‌کند و تاکید کرد که آمریکا در این زمینه به کشورها کمک خواهد کرد.

ترامپ همچنین تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا از حیث آمادگی برای مقابله با ویروس کشنده در رتبه نخست قرار دارد.

از سویی مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمرکا اعلام کرد که همکاری با طرف‌های بهداشتی و درمانی ذیربط را برای مقابله با کرونا ادامه خواهد داد.

وزیر بهداشت آمریکا: زیاد اطمینان خاطر ندهید

الکس عازار وزیر بهداشت آمریکا اما چهارشنبه هشدار داد که اگر خطر انتشار ویروس کرونای جدید در ایالات متحده آمریکا تحت کنترل باشد این وضع چندان دوام نخواهد یافت و «به زودی به سوی بدتر تغییر خواهد کرد».

وزیر بهداشت آمریکا در ادامه به خبرنگاران گفت که « سطح خطر ممکن است به سرعت تغییر کند که در این صورت می‌توانیم تعداد بیشتری از موارد ابتلا به ویروس کرونا را در ایالات متحده پیش بینی کنیم».
این در حالی است که با گسترش انتشار ابتلا به ویروس کرونا در کره جنوبی، واشینگتن و سئول تصمیم گرفتند تمرین‌های نظامی مشترک میان نیروهای دو کشور را برای مدتی به تاخیر بیاندازند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید