اسرائیل واکسن کرونا می‌سازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در ادامه تلاش‌های جهانی برای مقابله به ویروس کرونا، وزارت علوم اسرائیل اعلام کرد «ظرف چند هفته» قادر به تولید واکسن کرونا خواهد بود.

کانال تلگرامی «اسرائیل به فارس» روز پنج‌شنبه 27 فوریه 2020 نوشت: « خبر خوب: وزارت علوم اسرائیل از یک‌ پیشرفت چشمگیر و دلگرم‌کننده در راه توسعه واکسن کرونا خبر داد. دانشمندان اسرائیلی با دستیابی به یک موفقیت ویژه در تحقیقات خود در مورد ویروس کرونا در پرنده‌ها، برآورد کرده‌اند ظرف چند هفته قادر به تولید واکسن کرونا خواهند بود‌.»

اولین مورد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در اسرائیل روز جمعه 20 فوریه گزارش شد. وزارت بهداشت اسرائیل اعلام کرد یکی از 11 مسافر اسرائیلی که در کشتی تفریحی قرنطینه شده در ساحل ژاپن خارج شدند، به ویروس کرونا مبتلا است.

همه 11 اسرائیلی که از این کشتی تفریحی تخلیه شدند، بلافاصله پس از ورود به فرودگاه بن گوریون تل‌آویو به «مرکز پزشکی شِبا» منتقل شدند.

پیش از این کشورهای آمریکا، چین و کره‌جنوبی نیز از آغاز تلاش‌هایی برای ساخت واکسن کرونا خبر داده بودند.

براساس آخرین آمار اعلام شده تا روز پنج‌شنبه 27 فوریه تا کنون 82588 نفر در سرتاسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند و 2814 نفر نیز بر اثر این ویروس جان باخته‌اند. بیشترین جان باختگان به کشورهای چین و ایران تعلق دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید