کرونا مدارس عراق را تعطیل می‌کند

8 هزار عراقی بازگشته از ایران آزمایش می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تعداد فزاینده بیماران آلوده به ویروس کرونا در ایران باعث شد تا وضعیت کشور همسایه یعنی عراق به حالت فوق العاده درآمده است.

سرلشکر محمد نعمه الحسن معاون وزارت کشور در امور امنیت فدرال ، عراق روز چهارشنبه اعلام کرد که حدود 8 هزار عراقی بازگشته از ایران در حال آزمایش هستند تا از عدم ابتلای آنها به این ویروس کرونا مشخص شود.

به گزارش خبرگزاری عراق، الحسن، گفت:«ما با راه اندازی اردوهایی مجهز به تمام لوازم، به دنبال ایجاد «مراکز قرنطینه» در مرز با ایران هستیم».
در همین حال احمد الصحاف، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق نیز اعلام كرد این وزارتخانه به سفارتخانه های عراق در چین ، ایران ، تایلند ، كره جنوبی ، ژاپن ، ایتالیا و سنگاپور دستور داده است كه اعطای ویزای سفر به عراق جز برای عراقی‌ها را متوقف كنند. همچنین از سفارت خانه‌ها خواسته شد که به دیپلمات هایی كه در مأموریت های دیپلماتیک كار می كنند شرایط مراحل آزمایش وزارت بهداشت را بپذیرند.

تعطیلی مدارس عراق در 8 استان

در پی اخبار انتشار کرونا در ایران و ورود آن به عراق هشت استان در این کشور اعلام کردند که مدارس را تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌کنند. عراق تاکنون اعلام کرد که حداقل 4 نفر مبتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

این درحالی است که وزارت بهداشت عراق اعلام کرد که چهار نفر از یک خانواده در کرکوک که از ایران برگشته بودند به ویروس کورونا آلوده هستند.

سامان برزنجی وزیر بهداشت در اقلیم کردستان عراق، روز سه شنبه اظهار داشت: دو هزار نفر که از ایران برگشته بودند تحت قرنطینه قرار گرفتند .

او خاطرنشان کرد: «هیچ نوع آلودگی در منطقه کرکوک ثبت نشده است. وی در یک کنفرانس مطبوعاتی افزود: تاکنون 7 مورد مشکوک وجود داشته و تأیید شده است که 6 مورد از آنها عاری از ویروس هستند در حالی که یک مورد هنوز تحت نظارت و معاینه است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید