کرونا به برزیل رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ویروس کرونا که در حال انتشار در سرتاسر جهان است، وارد آمریکای لاتین هم شد، امروز در برزیل برای نخستین‌بار، یک مورد از ابتلا به این بیماری شناسایی شد.

با شیوع ویروس کرونا در چین، هر روز به دامنه کشورهایی که به این بیماری مبتلا شده‌اند افزوده می‌شود، بر اساس گزارش اسکای‌نیوز چهارشنبه 26 فوریه 2020، این ویروس وارد آمریکای لاتین شد و نخستین مورد ابتلا به بیماری کرونا در کشور برزیل شناسایی شد.

این در حالی است که هشدار سازمان جهانی بهداشت به تمامی کشورها برای ورود به مرحله همه‌گیری جهانی ویروس کرونا طی اطلاعیه‌ای اعلام شده بود.

در این اطلاعیه، بیان شده که اگرچه هنوز برای اعلام «وضعیت همه‌گیر شدن ویروس کرونا در سراسر جهان زود است» اما هم اکنون همه کشورها باید بانند که «در مرحله آمادگی برای یک همه‌گیری جهانی» هستیم.

بنا به داده‌های دانشگاه جانهاپکینز که روند پیشرفت ویروس کرونا را دنبال می‌کند، اکنون حدود 80 هزار نفر در سطح جهان به کرونا مبتلا شده و بیش از 2600 نفر از عوارض آن جان باختند.

پرفسور پل هانتر، استاد دانشگاه ایست انگلیا، نیز در این باره گفت که افزایش ناگهانی تعداد مبتلایان در چین در روزهای اخیر «به شدت نگران کننده» است.

او افزود شیوع کرونا در کره جنوبی، ژاپن و ایران مایه نگرانی است، در حالی که گروه متمرکز مبتلایان در ایتالیا «سخت مضطرب کننده است».

هانتر به نقل از رئیس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که اخیرا فرصت برای کنترل اپیدمی کمتر می‌شود.

دکتر بارات پانکهانیا، استاد علوم پزشکی در دانشگاه «اکزِتِر» بریتانیا نیز به نشریه دیلی تلگراف گفت: «واضح است که تمام خصوصیات یک اپیدمی (در مورد کرونا) وجود دارد. باید صادق بود و این را گفت».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید