نیروهای رژیم اسد کنترل شهرک کفرنبل در جنوب ادلب را به دست گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه سه‌شنبه 25 فوریه 2020 اعلام کرد نیروهای رژیم سوریه کنترل شهرک کفرنبل واقع در جنوب استان ادلب در شمال غرب سوریه را به دست گرفتند.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه نیروهای رژیم اسد پس از آتش تهیه زمینی و پشتیبانی هوایی به پیشروی‌های خود در حومه جنوبی ادلب ادامه داده و موفق شدند کنترل شهرک کفرنبل را به دست گیرند.

از سویی دیدبان حقوق بشر سوریه افزود، نیروهای رژیم سوریه ظرف 48 ساعت توانستند کنترل بیش از 19 روستا و شهرک را در حومه ادلب به دست گیرند.

این منبع پیشتر گفته بود که گروه‌های مخالفان مسلح سوری با پشتیبانی آتش توپخانه‌ای ترکیه مناطق جدیدی را در حومه ادلب و در نزدیکی شهر سراقب به کنترل خود درآوردند.

دیدبان حقوق بشر سوریه سه‌شنبه از کشته شدن 19 تن از غیرنظامیان در بمباران جنگنده‌های رژیم اسد به مناطقی در استان ادلب خبر داد.

همچنین از 180 مورد حمله هوایی خبر داد که سه‌شنبه توسط نیروهای رژیم سوریه و روسیه علیه مناطقی در استان ادلب انجام شده است.
در تحولی دیگر هیأت رادیو و تلویزیون سوریه از شنیدن صدای انفجار در دمشق پایتخت سوریه خبر داد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) وابسته به رژیم اسد گفت که اطلاعات اولیه حاکی است که صدای انفجار ناشی از برخورد یک خودرو با تل‌های انفجاری بوده است که در میدان الأمویین در دمشق پایتخت سوریه به کار رفته بود.

بحران انسانی در ادلب

مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا سه‌شنبه 25 فوریه 2020 با بیان اینکه راه حل نظامی برای بحران سوریه وجود ندارد، اوضاع انسانی در استان ادلب در شمال غرب این کشور را منزجر کننده دانسته و از ایران و روسیه خواست تا از غیرنظامیان سوری محافظت کنند.

اورتگاس در گفت‌وگویی اختصاصی با شبکه‌های «العربیه» و«الحدث» گفت:« بله، این موضوعی مشمئز کننده است، آنچه روس‌ها، ایرانی‌ها و رژیم اسد انجام می‌دهند، در این سیاره چیزی مشمئز کننده‌تر از آنچه در ادلب اتفاق می‌افتد وجود ندارد، ما به ادامه کار از طریق سازمان ملل متحد ادامه می‌دهیم، سفیر جیفری در ترکیه بود، ترکیه مجددا به جنگ روی آورده است، روس‌ها همینطور ادامه می‌دهند، آنچه اتفاق می‌افتد لکه ننگ و نقطه تاریکی است».

اورتاگوس در ادامه افزود:« همانطور که طی چندین سال از این بحران گفته بودیم، هرگز نمی‌توانیم از طریق نظامی به این مسأله پایان دهیم، نیاز به ارادهای سیاسی داریم اما پرواضح است که روس‌ها و دیگران می‌خواهند از طریق نظامی به این جنگ خاتمه دهند و آنچه انجام می‌دهند همانطور که گفتم، یکی از وخیم‌ترین بحران‌های انسانی در جهان را رقم زده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size