نتایج 9 مورد مشکوک به ویروس کرونا در هرات افغانستان منفی اعلام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه «بهداشت» افغانستان چهارشنبه 26 فوریه به رسانه ها گفت، نتایج آزمایش 9 مورد مشکوک به ویروس کرونا که در ولایت هرات ثبت شده بود، منفی اند.

مقام های افغانستان اعلام کردند که روز گذشته 9 مورد مشکوک به ویروس کرونا در هرات، دو مورد مشکوک به ویروس کرونا در فراه، یک مورد مشکوک به ویروس کرونا در غور و یک مورد مشکوک به ویروس کرونا در ولایت هلمند کشور ثبت شده بودند.

وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد که تا کنون فقط یک نفر به ویروس کرونا در ولایت هرات مبتلا شده و آن فرد تحت مراقبت‌های بهداشتی قرار دارد و وضعیت بهداشتی اش خوب می باشد. این فرد اخیراً از ایران برگشته بود.

در همین حال، کمیته اضطرار در ولایت هرات اعلام کرد، تمام مدارس دینی، مکاتب دولتی و خصوصی، تالارهای عروسی، رستورانت ها، باشگاه های ورزشی و سایر اماکن عمومی تا اطلاع ثانوی تعطیل‌اند.

این کمیته تاکید کرد، کسانی که در دو هفته گذشته سابقه رفتن به ایران را داشتند به هدف احتیاط باید به شفاخانه حوزوی ولایت هرات مراجعه کنند و برای دو هفته از خانه های شان بیرون نشوند.

اختصاص 15 میلیون دالر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در افغانستان

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان شامگاه سه شنبه 25 فوریه نشستی را با مسئولان دولتی در مورد جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کابل برگزار کرد.

براساس خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان، محمد اشرف غنی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور 15 میلیون دالر اختصاص داد.

در این خبرنامه آمده: «رئیس جمهور به وزارت مالیه(دارایی) هدایت داد تا به منظور جلوگیری از شیوع ویروس متذکره، 15 میلیون دالر را در اختیار وزارت صحت عامه(بهداشت) قرار دهد و همچنان مبلغ 10 میلیون دالر پول ریزرفی را نیز به وزارت متذکره تخصیص دهد».

محمد اشرف غنی با تاکید بر بسیج ملی در زمینۀ جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در افغانستان گفت: «گروپ کاری مؤظف است که با سکتور خصوصی به هدف جلوگیری از شیوع این ویروس به تفاهم برسد و به گونه هماهنگ با دولت کار کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید