سازمان ملل: نشست بررسی ازسرگیری گفت‌‌وگوهای یمن در اردن برگزارمی‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

دفتر مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به یمن سه شنبه 25 فوریه 2020 از میزبانی نشستی مشورتی میان گروهی از شخصیت‌های عمومی و سیاسی یمن، در پایتخت اردن خبر داد. این نشست قرار است برای بررسی از سرگیری گفتگوهای یمنی برگزار شود.

به گزارش خبرنگار العربیه از یمن، دفتر فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اعلام کرد، نشست بررسی ازسرگیری گفت‌وگوهای یمن در اردن طی روزهای 26 و 27 فوریه 2020 برگزار می‌شود و راه‌کارهای ازسرگیری روند سیاسی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

بنا به بیانیه صادره از دفتر فرستاده سازمان ملل در امور یمن، « گروهی متنوع از مردان و زنان یمنی و از جمله اعضا و نمایندگان احزاب سیاسی برجسته و شخصیت‌های عمومی و مستقل یمنی در این نشست حضور خواهند یافت».

در این بیانیه همچنین آمده است که «گفت‌وگوها بر راه‌کارهایی متمرکز خواهد شد که بتوان برای ازسرگیری روند سیاسی رسمی تحت نظارت سازمان ملل مورد پیگیری قرار داد که با مشارکت شامل همگان باشد و صلح پایدار را در یمن برقرار کند».

تاکنون اما هیچگونه واکنشی از سوی دولت یمن یا شبه‌نظامیان حوثی درباره این بیانیه صادر نشده است.

این در حالی است که دولت قانونی یمن با انجام هر گونه گفت‌وگوهای سیاسی پیش از اجرایی شدن کامل مفاد توافق استکهلم از سوی شبه نظامیان حوثی مخالفت کرده است.

سازمان ملل متحد هفته گذشته و در پایان نشستی که به مدت 7 روز در عمان پایتخت اردن ادامه یافته، اعلام کرد نمایندگان دولت یمن وشبه‌نظامیان حوثی درباره طرح مفصل پایان دادن به اولین گام تبادل گسترده و رسمی اسیران و بازداشت شدگان از آغاز نزاع یمنی و بر مبنای مفاد توافق استکهلم، موافقت کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید